Ročník 2004/2005
Vydáno dne 27. 06. 2007 (1752 přečtení)

Ročník 2004/2005

V sezóně 2004/2005 se v I.A třídě oproti minulém ročníku představilo 9 nových účastníků. V krajském přeboru minulý ročník neuspěli Tlučná, St. Plzenec, Úněšov, baráž pak nezvládly týmy Přimda a Luby.  Z nižší soutěže naopak postoupili Nýřany, Klatovy B, Dýšina, z barážového utkání pak ZČE Plzeň B.

Před úvodem sezóny přišel do našeho mužstva nový trenér Zdeněk Daněk, který vystřídal na lavičce Hodinu s Prokopcem. Zdeněk Daněk, bývalý úspěšný fotbalový brankář, působil v předchozím ročníku na lavičce Křimic, trenérské zkušenosti sbíral dříve v dorostu SK Plzeň a v Žinkovech. Cílem v této sezóně bylo opět pohybovat se mimo sestupová místa. Do mužstva přišel v letní přestávce Martin Kratzer, který měl zvýšit konkurenci na ofenzivních postech. Výsledky letní přípravy však nebyly příliš valné, do sezóny jsme vstupovali s mírnými obavami. V prvním utkání jsme se střetli s Křimicemi, odkud jsme po taktickém výkonu odvezli jeden bod. Pro zvednutí sebevědomí po nevydařené přípravě byl naplánován po utkání s Křimicemi středeční přátelský zápas s účastníkem okresního přeboru Štenovicemi, který jsme naprosto nezvládli a prohráli vysoko 5:1. Před zápasem s největším favoritem soutěže Manětínem tak trenéru Daňkovi přibily vrásky na obličeji. Přesto jsme druhé soutěžní utkání s Manětínem přes prohru 0:1 velmi dobře takticky zvládli, podali jsme velmi solidní výkon, v posledních minutách jsme neproměnili vyloženou brankovou příležitost. Právě toto utkání nás posílilo do dalších zápasů, v kterých jsme dokázali  porážet soupeře nejen doma, ale především na cizích hřištích. Po polovině soutěže jsme se pohybovali v horních patrech tabulky. Nejlepší utkání jsme sehráli v 19. kole, když jsme na hřišti SK ZČE B zcela jednoznačně zvítězili po vynikajícím výkonu 0:6. První místo bylo již od začátku soutěže neustále rezervováno pro bezkonkurenční Manětín. Závěr soutěže náš celek však zvládl famózně, když posledních 8 kol jsme neztratili ani jeden bod a vyšplhali se tak na druhou příčku, která zajišťovala postup do krajského přeboru. Toto umístění jsme udrželi až do konce sezóny a mohli jsme se po třech letech strávených v I.A třídě těšit na krajský přebor. V této sezóně jsme nasbírali celkem 64 bodů, 20krát jsme dokázali zvítězit, 4krát jsme remizovali a 6krát jsme odešli poraženi. Za tento ročník jsme dokázali nastřílet 60 branek, inkasovali jsme pouze 29 branek, méně žádný jiný celek neinkasoval, což svědčí o kvalitní defenzivě tohoto týmu. Nejlepším bilanci jsme měli i v tabulce zápasů odehraných na cizích hříštích, kde jsme získali o pět bodů více než první Manětín. Svoji střeleckou formu opět prokázal kanonýr Žežula, který s 21 trefami opět patřil k nejlepším střelcům soutěže.

Futsaloví kouzelníci

Nejlepším mužstvem tohoto ročníku byl jednoznačně Manětín.  Tým vytvořený manažerem Jiřím Steinbrochem, známého z působení u Bohemians 1905, postupoval do I.A třídy v sezóně 2002/2003, po ročním rozkoukávání v této soutěži nabral směr krajský přebor. Jednoznačně nejlepší tým poskládaný z hráčů futsalové ligy předváděl svižný kombinační fotbal s řadou nádherných akcí. I koření fotbalu v utkání většinou nechybělo. Celkově dokázal Manětín soupeřům nasázet 137 branek, což v průměru znamená vstřelení 4,5 branky za zápas. V pěti zápasech dokázali manetínští střelci nastřílet alespoň 10 branek, v Úněšově bylo k vidění dokonce 15ti gólové představení. Nejlepším střelcem Manětína se stal s 33 zásahy Dlouhý, který je kapitánem české futsalové reprezentace. Ale i Manětín byl občas soupeř k poražení. V případě, že futsalová liga měla na pořadu své kolo ve stejný čas, klíčoví hráči plnili své ligové povinnosti a na utkání nepřijeli. V tomto případě patřil Manětín k průměrným soupeřům. Přes občasné výpadky si jednoznačně pohlídali postup do krajského přeboru. Nutno podotknout, že kdo chtěl vidět překrásný fotbal se spoustou branek, Manětín ho při  účasti většiny klíčových hráčů nezklamal.

Celá tisková zpráva | Komentáře: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek