| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

ZPRÁVY Z ŽUPY 2017/18

Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

Letní rekonstrukce trávníku
Vydáno dne 10. 09. 2007 (2607 přečtení)

Letní rekonstrukce trávníku

Letos jsme o letní přestávce provedli malou rekonstrukci trávníku. Nebo spíše drobnou opravu hřiště, protože s opravdovou rekonstrukcí to nemá nic společného. Tu dnes provádějí specializované firmy(cena od 40000.-) a mají na to techniku, která dovede nakypřit trávník pod drnem, zvednout ho třeba o 10cm a vytvořit ideální podmínky pro růst trávy. Naše hřiště je za více než dvacet let provozu příliš zhutněné a nepropustné pro vše živé od žížal po kořeny konče. Bohužel naši sponzoři nejsou natolik movití, aby se tato akce mohla uskutečnit. Pravda je ovšem taková, že hřiště v Blovicích je svého druhu a ve své soutěži již poslední, kde tato oprava neproběhla.

Hřiště bylo zatravněno v roce 1985 a to přímo do původní škváry.

Snažím se proto na hřiště navážet alespoň písek, protože nic jiného stejně není.

V loňském roce, se na hřiště navezlo kromě 80 tun písku ještě 20tun země.

Berte prosím tyhle opravy jako velkou improvizaci. K vytrhávání trávníku bude stále docházet, protože naše tráva má kořeny pouze 5-10cm, kdežto např. v Přešticích má 30cm!

Tak co jsme vlastně udělali:

1.    Za pomoci vozu Š100 se pomocí speciálního nástroje vyřízne poškozený trávník v brankovišti

2.    Vyřízne se i nový trávník za brankou.

3.    vše se pěkně prohodí a čeká se, až to sroste (letos to moc nesrostlo), protože se to stále vypalovalo. Mám jen dvě hadice a to se ještě o jednu dělím s házenou.

4.    napíchá se hřiště napichovákem (správně dutými bodáky), tento napichovák ale stojí 4000.- Kč na den, tak se nepoužívá. Udělal jsem teda ze starého válce alespoň s plnými hroty, ale ten za moc nestojí.

5.    a nyní začíná to pravé peklo, protože jediný a spolehlivý člověk pan Pavel Škola, který nám pomáhá s rozvozem písku na hřiště, bojuje na dvou frontách. Když prší, má čas, ale nám to moc nevyhovuje, protože dělá se svojí těžkou technikou (na hřiště je pochopitelně správně úplně jiná) koleje. Když je pěkně a sluníčko musí na pole sekat obilí. Jsou to nervy.

6.    nakonec se to nějak povedlo a písek je na hřišti

7.    a nyní se čeká, až to všechno proroste, bohužel letos byla velice krátká doba vzhledem k výše uvedeným skutečnostem.

8.    po měsíci je hřiště, jako nové. Bohužel je to tak, pouze jako. Stačí pár zbytečných tréninků (do Kamenska je to "daleko") a vše ji v pytli. Všude jinde se trénuje PO-ST na náhradních plochách a pouze trénink před mistrákem na hlavním hřišti. Všude jinde se na hlavním hřišti při tréninku NEPOUŽÍVAJÍ šrouby!, ale pouze lisovky, atd.

9.    všude jinde je správce žene "svinským" krokem na náhradní plochy, u nás mají určitou volnost, proto apeluji na všechny vedoucí mužstev, aby si výše uvedené skutečnosti vzali k srdci a hřiště začali šetřit!

Tak jsem nafotil alespoň několik fotek z této opravy.

Autor článku: Ivan Bystřický

Rekonstrukce hřiště 20
Rekonstrukce hřiště 21
Rekonstrukce hřiště 22