| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
Cestovní příkaz TJ jednotný
Formuláře ke stažení

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019

 
Rozpis volejbalové hřiště 2019

 
Rozpis tréninků házená 2017

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Zakončení fotbalové sezóny v Blovicích - Vánoční derby
Vydáno dne 21. 12. 2008 (2275 přečtení) 

VÝBĚR SVĚTA - BIG BEER    6:5 (3:4)

20. prosince 2008

 

Tradičním utkáním Výběr světa - Big Beer ukončili blovičtí fotbalisté letošní sezónu. V jubilejním desátém utkání chtěli hráči Big Beeru navázat na zlatý hattrick - tříletou vítěznou šňůru, mužstvo Výběru světa chtělo naopak tuto nelichotivou bilanci zlomit. V dosavadních devíti utkáních se Výběr světa z vítězství radoval pětkrát, mužstvo Big Beeru si připsalo o jedno vítězství méně a v případě výhry se tak mohlo na mužstvo Výběru světa dotáhnout.

Poprvé se letos prestižní utkání odehrávalo na umělém povrchu nově zrekonstruovaného házenkářského hřiště, což mělo prospět kombinační hře a přidat tak na atraktivitě zápasu. Manažeři obou celků měli před utkáním plno práce, podařilo se jim poskládat prakticky obdobné mančafty, které se střetly minulý rok. Jednou z mála výjimek byla neúčast Roberta Ježe, který v dresu Big Beeru patřil ke klíčovým postavám minulého utkání. Prezident Big Beeru Karel Červenka společně s jednou z žijících legend Big Beeru Jirkou "Bobinou" Matouškem sestavili kádr, ve kterém se představili hráči hrající futsalovou soutěž, doplněnou o hosty - kanonýry Marka Lukese a Martina Bočka. Na lavičku jako hlavního kouče pak angažovali Karla Prokopce. Výběr světa se skládá z hráčů, kteří v minulosti nastoupili v blovickém dresu, manažer Václav Tuček využil též možnost hostů a oslovil tradičního účastníka tohoto klání Honzu Velkoborského a Marka Semana. U kormidla dostal důvěru dlouholetý trenér B mužstva Václav Skřivan.

Asi nejnešťastnější postavou tohoto vánočního derby byl před utkáním Roman Komorous. Ačkoliv je pravidelným účastníkem tohoto utkání, dokázal zvítězit pouze v prvním ročníku. Po neúspěšných letech v dresu Big Beeru vyměnil s vidinou výhry dres, avšak v dresu Výběru světa se vítězství v předchozích třech ročnících též nedočkal. Na vítězství čekal neuvěřitelných devět let a tak se před utkáním skloňovala otázka, zda zlomí prokletí a dočká se po dlouhé době výhry. Do zápasu vstoupil překvapivě bez známky jakékoliv nervozity a po celé utkání patřil ke spolehlivým článkům v dresu Výběru světa.

Píšťalku vzal do úst Luboš Sýkora a přesně ve dvě hodiny zahájil utkání o sud piva. Úvod zápasu byl opatrný, obě mužstva se oťukávala a čekala na úvodní chybu. Skóre utkání mohl otevřít L. Loula, avšak včas vyběhnuvšího brankáře Big Beeru Doláka nepřekonal. Na druhé straně se nebezpečně zastřeloval Boček, avšak jeho pokus skončil těsně vedle branky. První osudovou chybu udělali hráči Výběru světa, když nechali příliš prostoru nejmladšímu účastníkovi Žákovi, který ideálně přebral dlouhý pas a zkušeně překonal Marka Loulu. V premiéře v dresu Big Beeru tak vstřelil po několika minutách svoji první branku. Výběr světa byl po obdržené brance o trošku ofenzivnějším týmem a tlačil se stále více k brance Big Beeru. Aktivita se Výběru světa vyplatila a jelikož v pravidlech tohoto utkání platí tři rohy = penalta, tři rohy dosáhlo mužstvo Výběru světa v polovině prvního dějství a kopala se penalta. K pokutovém kopu se postavil Honza Milota a přesnou střelou vyrovnal. Poté však přišla desetiminutovka Big Beeru, která přinesla tři branky v síti rivala. Po rychlých přechodech do útoku překonali brankáře nechytatelnou střelou Lukes, tečí Rous a přesnou střelou k tyči Boček - 4:1 pro Big Beer. Kopec smůly si poté vybraly hráči futsalového celku, když první pokus Nádraského skončil na tyči, konstrukci branky orazítkovala i následná dorážka Větrovce. S Výběrem světa to vypadalo zle nedobře, ale hráči prokázali velkou morálku a bojovné srdce. Nejprve ve velké příležitosti netrefil odkrytou branku Švec, ale do přestávky dokázal snížit Heřman, následně pak z pokutového kopu opět nedal brankáři Dolákovi šanci Milota a vrátil tak mužstvo Výběru světa do zápasu. Výběr světa, přestože 4:3 prohrával, byl po prvních čtyřiceti minutách o chlup aktivnějším celkem, o čemž svědčí poměr rohových kopů 6:0.  

Ve druhém poločase se snažilo mužstvo Výběru světa co nejdříve vyrovnat. Za několik minut druhé půle se povedlo, hráči Big Beeru nastřádali opět tři rohy, z nařízené penalty se Milota jak jinak než nemýlil a vyrovnal účet utkání. V polovině druhého poločasu se Výběr světa poprvé ujal vedení. Jako správný kapitán celku se zachoval Václav Tuček, když střelu Libora Louly uklidil nekompromisně do sítě Doláka - 5:4. Poté hráči Big Beeru převzali iniciativu a tlačili se stále více před branku. Odměnou za to jim byly získané tři rohy a tedy i penalta. K té se postavil Lukes a tvrdou ranou doprostřed branky vyrovnal - 5:5. S blížícím se závěrem stoupaly emoce, avšak rozhodčí Sýkora vše řešil s nadhledem jemu vlastním. O osudu utkání tak rozhodly až závěrečné minuty a pokutové kopy. Nejprve dostali šanci zahrávat penaltu opět za tři rohy hráči Výběru světa a Milota svým čtvrtým gólem strhl vedení na stranu Výběru. O okamžik poté získali stejnou příležitost za tři rohy zahrávat pokutový kop hráči Big Beeru. Lukes opět napálil míč doprostřed branky, avšak tentokrát brankář M. Loula reflexivně míč z branky vyrazil. Futsaloví kouzelníci se ke konci utkání vehementně snažili o vyrovnání, ale hráči Výběru světa závěr utkání zvládli takticky a nepustili soupeře k závěrečnému tlaku. Utkání tak skončilo 6:5 pro Výběr světa a v bilanci vyhraných utkání tak odskočili na rozdíl dvou vyhraných utkání 6:4.

Po utkání pak proběhlo posezení v přátelském duchu, kde se všichni zúčastnění společně sešli, poseděli a tím naplnili hlavní podstatu tohoto klání. 

 

 

Branky:   Milota 4, Tuček V., Heřman - Lukes 2, Boček, Rous, Žák

 

 

Sestavy:

Výběr světa:

Loula M., Šabata - Komorous R., Seman, Švec, Milota - Tuček D., Tuček V., Velkoborský - Davídek, Pelnář, Heřman, Stegmüller, Loula L., Kašpar

Trenér: Václav Skřivan

 

Big Beer:

Dolák - Žák, Větrovec, Nádraský R., Komorous M. Matoušek, Nádraský L., Šneberk, Boček, Neuberk, Švehla, Murín, Lukes.

Trenér:  Karel Prokopec

 

Rozhodčí:   Luboš Sýkora

 

 Celá tisková zpráva | Komentáře: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

A title="Katalog ubytování hotely, penziony, Blovice - Blovice ,motely, pensiony" target="_blank" href="http://www.hotel-ubytovani.com" rel="nofollow" >Katalog ubytování hotely, penziony, ,motely, pensiony

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0