![]() |
|
|
| ||
| Hlavní stránka | Rezervační systém | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt | | ||
|
![]() Vydáno dne 05. 10. 2009 (2130 přečtení) Blovická "Šlápota" opět v akci I po prázdninách oddíl sokolské všestrannosti pořádá pro všechny milovníky turistiky další zajímavé výlety. Nejprve to bylo 5. 9. 2009 na nedaleký lovecký zámek Kozel. Cestu do Šťáhlav absolvovali účastníci vlakem. Tady se vloudilo malé nedopatření, protože původně plánovaný čas odjezdu se trochu změnil. Nikomu to ale nevadilo. Příjemná procházka alejí ze šťáhlavského nádraží na Kozel a procházka po zámeckém parku se jako tradičně velmi líbila. Mnozí se výletu na Kozel zúčastnili se "Šlápotou" již podruhé.
Rybníky a jejich okolí o rozloze 200 ha jsou přírodní rezervací s přirozenými společenstvy podmáčených smrčin, vodními a rašelinnými společenstvy. Padrťské rybníky byly založeny v 18. století, aby zajišťovaly vodu k plavení dřeva pro níže položené hutě. Jsou napájeny celou řadou přítoků, z Dolejšího padrťského rybníku je pak napájena říčka Klabava (na některých mapách částečně označována jako Padrťský potok), vedoucí kolem loveckého zámečku Tři trubky (zde se vlévá Třítrubecký potok) a Ameriky do Strašic, odtud pak dále do Hrádku a Rokycan. U Chrástu se pak vlévá do Berounky. .
Mezi Padrťskými rybníky a samotou Teslíny stával od konce 11. století benediktinský klášter, zničený za husitských válek, z něhož zůstaly jen základy hlavní budovy. Protože se sem dlouhá léta nesmělo vstupovat, neboť se rybníky nacházejí Protože autobus na výlet byl zcela obsazený, zúčastnili se někteří i vlastním autem. Organizátoři akce by chtěli poděkovat nejen všem účastníkům za jejich přízeň, ale zvláštní dík by chtěli vyslovit panu Jílkovi, který se postaral o bezpečnou přepravu autobusem všech příznivců říjnové "Šlápoty".
Další fotografie: ZDE
Celá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | ![]() ![]() |
|
||||||||||||||||||
Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0