| Hlavní stránka | Rezervační systém | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
Cestovní příkaz TJ jednotný
Formuláře ke stažení

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019

 
Rozpis volejbalové hřiště 2019

 
Rozpis tréninků házená 2017

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Činnost složky dnes nazvané jako Sokolská všestrannost jako součást TJ Sokol Blovice
Vydáno dne 09. 02. 2014 (1095 přečtení)Tato složka sdružovala všechny, kdož měli zájem a chuť pečovat o svoje zdraví a také se starat o kulturní a společenské vyžití v Blovicích. Tělocvičná jednota zajišťovala tělocvičnou a společenskou činnost až do zrušení (rozpuštění) Sokola Němci. Po válce v roce 1945 byla činnost obnovena a pokračovala s novými silami, které v průběhu šestileté přestávky dospěly. TJ Sokol pod svým původním názvem trval do roku 1957 a pak byla TJ Sokol Blovice přejmenována na TJ Spartak Blovice. To ale nevadilo, sokolská myšlenka žila dál. TJ soustřeďovala mládí a co víc. Byla oproti minulým létům rozšířena i o sporty, které předtím žili v TTC Blovice, SK Blovice, DTJ Blovice a ve skautingu-vodáci. K návratu názvu Sokol Blovice došlo v roce 1968. Složky zabývající se výchovou dětí a mládeže dostaly název Základní tělesná výchova, která pak byla zdrojem sportovců pro národní házenou, kopanou, tenis atd. Později dolo k přejmenování na Sportovní a rekreační tělesná výchova a po vzkříšení Sokola po roce 1989 došlo opět k přejmenování na Sokolská všestrannost.


Činnost Sokola od roku 1946:

- nácviky na slet všech složek od žacta až po dospělé

- po roce 1948 nácviky na všechny Spartakiády (místní, okresní a krajské) a účast na celostátních Spartakiádách

- sportovní soutěže - lehká atletika, sportovní gymnastika, plnění Odznaku zdatnosti, plavání (jezdilo se do Plzně na plavecký stadion)

- od záři do června dvakrát týdně cvičební hodiny pro rodiče a děti, mladší žákyně, starší žákyně, dorostenky, ženy, mladší žáky, starší žáky, dorostence a muže

- každý rok den před 1. májem zhodnocení čeloroční aktivity dětí a mládeže před rodiči a veřejností (akademie)

- každý rok ukončení cvičebního roku (květen, červen) táborákem, stopováním, různé hry v přírodě (Hladomří, Rohatá, Kamensko, Dubí a Cecima)

- odbíjená ? účast na okresních turnajích

- družba s Trenčínem v letech 1958/59

- každy rok se pořádaly a pořádají dětské Maškarní bály a Mikulášské nadílky

- pořádalyse a některé i dále pořádají Masopust, maškarní průvody, Silvestr, sokolské plesy, zájezdy do divadla do Prahy a Plzně, Staročeské máje, Česká beseda, účast na všech průvodech 1. máje a 9. května, v roce 1969 sokolské slavnosti 80 let Sokola


Na uskutečnění těchto akcí se podíleli tito cvičitelé a cvičitelky: Homanová-Otcová, Škalová, Šimková, Kulová, Mašková, Svachová, Straková, Kuncová, Houdková, Tučková, Brabencová, Špačková, Dytrichová, Bečvářová, Votřelová, Školová, Bláhová, Horníková, Marková, Tolarová, Sádlová, Hachová, Hlávková, Novotná, Kolářová, sestry Štíbrovy, Vokurková, Polívková, Přibíková, Zelenková, Benešovi, Mašek, Homanové, Winkler, Přibáňové, Junger, Šindelářovi, Školovi, Šabatovi, Smiček, Tolar, Šneberková, Jankovi, Jírová, Kasíková, Bláhová, Baumruk, Bártíková, Lásková a další. Z tohoto malého výčtu cvičitelů a cvičitelek je jich řada ještě aktivních.

A sokolská všestrannost dneška? Některé činnosti se už opustily, v jiných se pokračuje, některé aktivity jsou zbrusu nové, odpovídající současné "poptávce". Mezi tradiční aktivity patří samozřejmě sokolské cvičení. Cvičí se už od útlého věku, děti se s pohybem začínají seznamovat na cvičení rodičů s dětmi, to potom pokračuje cvičením žáků a žaček, které je už dvakrát týdně. Děti se připravují i na gymnastické závody, které jsou součástí všestrannostního trojboje. Cvičí i ženy. Moderní trendy zastupují zumba a latinskoamerické tance.

Byl založen lehkoatletický oddíl, který pokračuje v rozvoji všestranného pohybu dětí. Mimo atletiky se začalo i s účastí na plaveckých závodech.

Kromě cvičení se v roce 2008 "rozšlapal" turistický oddíl Šlápota. Za několik let existence urazili už úctyhodný počet kilometrů. Kromě toho se uskutečnil i nultý ročník turistického pochodu "Šlapem si to blovickem". Pro ty, kteří rádi chodí, ale poněkud rychleji, vznikl oddíl rychlochůze. I tato činnost si za krátkou dobu své existence získala řadu příznivců.

Blovická veřejnost si už zvykla, že sokolská všestrannost každoročně pořádá Maškarní bál pro děti, Masopustní rej, Dětský nebo sportovní den, Mikuláškou zábavu jak pro děti tak pro dospělé. V předvečer Mikuláše obchází party čertů, andělů a Mikulášů rodiny s dětmi, aby jim přinesli radost a navodili předvánoční atmosféru.

V loňském roce byl položen základ k další tradici ? pro širokou veřejnost byl uspořádán Běh 17. listopadu. Ten volně navazuje na období Běhů Terryho Foxe a jeho nástupce Běh naděje, který také pořádala sokolská všestrannost v letech 2000-2007 a 2008.

Pomyslným zakončením cvičební sezóny jsou každoroční akademie, kde se představí téměř všechny složky všestrannosti a pozvaní hosté. V roce 2013 byla na akademii opět po mnohaleté odmlce zatančena Česká beseda, která si svoje vystoupení zopakovala i na Slavnostech svobody i při dalších příležitostech.

Mezi další velmi úspěšné akce, která se shledala s kladnou odezvou blovické veřejnosti, patřilo uspořádání Místního všesokolského sletu u příležitosti konání jubilejního XV. Všesokolského sletu v Praze. Při této příležitosti nacvičili blovičtí cvičenci dvě sletové skladby a vystupovali s nimi i na sletech v Plzni, Klatovech, Koterově a Spáleném Poříčí. Ještě rok po pražském sletu se zúčastnili sletu v Roudnici nad Labem. Další asi hodinový program secvičili a předvedli v Plzni při příležitosti akce Kontejnery k životu. I za nepříznivého počasí dokázal program zaujmout a přitahnout pozornost mnoha kolemjdoucích.

V roce 2013 se nejen sokolská všestrannost, ale celý Sokol Blovice dočkal nových kopií svých vlajek. Ta větší, hlavní vlajka, poprvé zavlála nad hlavami cvičenců na sletu pod Řípem v Roudnici nad Labem. Dětský prapor si vzaly děti na podzimní Šlápotu do brdkých lesů. Obě vlajky mohly být pořízeny i díky blovické veřejnosti, která ve své sbírce na jejich zhotovení přispěla.

Ještě jedna neméně významná složka sokolské všestrannosti je třeba zmínit. Jedná se o oddíl odbíjené. Volejbalisté se dočkali nového hřiště s umělým povrchem. Jejich činnost bude mapovat samostatná kapitola.Celá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Katalog ubytování hotely, penziony, motely, pensiony

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0