| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

ZPRÁVY Z ŽUPY 2017

Rozpis volejbalové hřiště 2017

Memoriál Radka Vyorálka 2014
Vydáno dne 22. 08. 2014 (956 přečtení)

Místo konání: Kurty TK SOKOL BLOVICE
Termín: 23. 8. 2014
Začátek turnaje: 9:00
Kategorie: 40 - 50, 50 +
Přihlášky:tenisblovice@seznam.cz
V místě konání do 8.30
Tel. 605422711,73646387
Kategorie: dvouhra, čtyřhra (bez rozdílu kategorií)
Vklad: 200,- Kč
Občerstvení: V bufetu na kurtech
Ceny: První čtyři v každé kategorii, ve čtyřhře finalisté
Hraje se dle SŘT a pravidel tenisu na dvě vítězné sady
Pořadatel si vyhrazuje právo drobných úprav podle počtu přihlášených

Ohlédnutí za životem Radimíra Vyorálka
V srpnu roku 1990 postihla tenisový oddíl velká ztráta. Po těžké nemoci zemřel náš obětavý funkcionář a tenista Radimír Vyorálek. Radimír hrál tenis od svého mládí. Kromě toho se aktivně věnoval české (národní) házené. Po skončení hráčské činnosti v české házené začal plně pracovat pro tenis.
V roce 1947 se stal předsedou nově spojeného klubu NSTK Blovice(SK+TTC). Spojením získal klub přes 1500 členů a byl položen základ organizaci, která jak rozsahem tak počtem neměla v Blovicích oddoby.
Blovičtí sportovci pod vedením R. Vyorálka byli toho času jedni z prvních v republice, kdo se ke slučování tělovýchovy po válce odhodlali.
V období Pražského jara se angažoval ve svém zaměstnání v Závodním klubu Škoda Blovice a zejména v místním vysílání rozhlasu po drátě. Po po srpnu 1968 v této činnosti pokračoval. Počátkem sedmdesátých let byl odsouzen a uvězněn na dva roky. Po návratu z vězení se okamžitě zapojil do práce pro tenis, zprvu anonymně, neboť měl zakázány veřejné funkce. Ve druhé polovině sedmdesátých let pak mohl být zvolen jednatelem oddílu. Tuto funkci vykonával do konce svého života. Spolu s předsedou oddílu Jiřím Vokurkou vytvořili dokonalý tandem. V době jejich společného působení v tenisovém klubu došlo k řadě zvelebení areálu, na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let k přístavbě klubovny. Po sportovní stránce se povedlo zejména dostat náš tradiční Memoriál Václava Karkoše a Pavla Kýčka, který se již bohužel nehraje na skvělou sportovní i společenskou úroveň. Jeho smrt před Memoriálem 1990 byla pro blovický tenis velmi citelná. Ještě v témže roce jsme uskutečnili nultý ročník veteránského turnaje "Vzpomínka na Radka Vyorálka", který pořádáme dodnes.

Vzpomínka na R. Vyorálka 1998
Vzpomínka na R. Vyorálka 2004

Vzpomínka na R. Vyorálka 2012

Ivan Bystřický, TJ Sokol Blovice