| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Navštěvní kniha | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2017
ZPRÁVY Z ŽUPY 2017

 
Rozpis volejbalové hřiště 2017

 
Rozpis tréninků házená 2017

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Rozloučení s paní Růženou Sádlovou
Vydáno dne 20. 11. 2017 (106 přečtení)Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 se v blovickém kostele konalo poslední rozloučení s paní Růženou Sádlovou. Ta zesnula 8. listopadu ve věku 87 let. Bohoslužby se zúčastnilo kromě rodinných příslušníků i mnoho jejích přátel.

Paní Růžena se narodila 7. července 1930 do rodiny rolníků v nedalekých Lučištích. Před válkou a během ní vychodila základní školu, po válce pak dvouletou zemědělskou školu. Současně při tom až do své svatby pomáhala vydatně rodičům v hospodářství.

V roce 1950 se vdala a po narození dětí se přestěhovala do Blovic, kde prožila bohatý a plný život.

Vychovala tři děti, syna a dvě dcery. Dočkala se šesti vnoučat a čtyř pravnoučat. Všechny členy své široké rodiny milovala.

Brzy po příchodu do Blovic se aktivně zapojila do kulturního, společenského a sportovního života.

Po mnoho let zde vedla základní a rekreační tělesnou výchovu a působila ve vedení místního Svazu žen. Spoluorganizovala a podílela se na mnoha akcích, jako byly spartakiády, sokolské slety, dětské plesy a jiné akce pro děti, turistické a kulturní zájezdy a mnoho dalších.

Nebylo jediné akce v Blovicích, aby u ní paní Růžena chyběla. Byla jejich nadšenou iniciátorkou, hybnou silou, která uměla strhnout k aktivitě i ostatní. Dokázala lidi stmelovat, donutila všechny kolem, aby byli stejně aktivní jako ona. I při spoustě práce, která za ní zůstávala, měla úžasný smysl pro humor. Tam, kde paní Sádlová byla, bylo vždycky o zábavu postaráno. I proto bude všem svým kamarádkám a přátelům ze Sokola i ze Svazu žen moc chybět. Budou pořád vzpomínat na ženu, pro kterou nebylo nic problémem, která byla stále plná nápadů, ochotná vždy pomoci, kamarádskou a usměvavou.

Od roku 1956 do důchodového věku byla vedoucí místní prodejny Sklo – porcelán. I po odchodu do důchodu ještě procovala do svých 75 let věku jako výpomoc v různých obchodech a službách v Blovicích.

Ve volných chvílích se věnovala ručním pracím (pletení a šití), turistice, kolektivním sportům. Ráda se scházela s mnoha přáteli a známými. Vždy byla plná optimismu, šířila kolem sebe pohodu a dobrou náladu.

Zlá nemoc jí však postupně začala její oblíbené aktivity znemožňovat.

Osud jí přinesl i těžké rány. Manžel zemřel před 20 lety, dcera Jana před 7 roky.

I když zemřela, v srdcích těch, kteří ji měli rádi, bude žít stále.

Na její poslední cestě se s ní byli rozloučit i zástupci Sokola.  S vlajkou a s její oblíbenou písní Sokolící ji tak vzdali poslední hold.Celá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Adresa
TJ Sokol Blovice Tyršova 270 33601 Blovice IČO: 49180461 DIČ: CZ49180461 ČÚ: 723392319/0800

 
XVI. všesokolský slet 2018

  Kronika fotbal
Fotbalová kronika 1975 - stáhnout

  Publikace 120 let
Kniha 120 let Sokola ke stažení - stáhnout

 
Běh 17. listopadu Blovice

  Historie SOKOL
Diplomová práce Lenky Fialové - stáhnout

A title="Katalog ubytování hotely, penziony, Blovice - Blovice ,motely, pensiony" target="_blank" href="http://www.hotel-ubytovani.com" rel="nofollow" >Katalog ubytování hotely, penziony, ,motely, pensiony

lamoda

ламода

sonna.com.ua

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0