| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2017/18
ZPRÁVY Z ŽUPY 2017/18

 
Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

 
Rozpis tréninků házená 2017

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Běh 17. listopadu oslavil v Blovicích už 5 let trvání
Vydáno dne 27. 11. 2017 (332 přečtení)Běh 17. listopadu oslavil v Blovicích už 5 let trvání

V pátek 17. listopadu 2017 se v zámeckém parku u Muzea jižního Plzeňska konal V. ročník Běhu 17. listopadu. Jako vždy se jeho organizace ujali členové TJ Sokol Blovice a konal se pod záštitou blovického muzea. Na tuto událost se vždy dostaví kromě závodníků a jejich doprovodu i zástupci města. Dnes to byli starosta města Jan Poduška a místostarosta Michal Hodek. Za Sokol Blovice to byl jeho starosta Robert Zelenka a za Muzeum jižního Plzeňska ředitelka PhDr. Radka Křížková Červená.
Závody dětských kategorií odstartovaly v 10:00 hodin. Nejprve běželi předškoláci. Ti svoje ocenění dostali hned po doběhnutí. Každý dostal Fidorku jako medaili a sladkosti. Školáci měli tratě dlouhé od 650 metrů do 1700 metrů podle věku. Stejně tak i dorostenky, jejichž běh dopolední program uzavíral. Vyhlášení vítězů těchto kategorií probíhalo po skončení všech běhů se stupni vítězů a medailemi. Díky štědrosti sponzorů se podařilo i letos sehnat velmi hodnotné ceny a vyhlášených mohlo být 5 až 10 v každé kategorii.
Hlavní závod začal ve 13:00 hodin startem kategorie mužů na trati dlouhé 6200 metrů. S dvouminutovým odstupem vyrazily na start ženy. Jejich trať byla poloviční, běžely tedy 3100 metrů. S nimi vyběhli na stejně dlouhou trať i dorostenci. Jak muži, tak ženy byli rozděleni do tří věkových kategorií.
V letošním roce se v nejmladší mužské kategorii nezúčastnil trojnásobný vítěz Pavel Štěpáník, a tak si vítězství odvezl poprvé David Lukáš v čase 22:14 minut. Tím se stal také celkovým vítězem a získal tak i hlavní cenu – divočáka. Mezi ženami v téže kategorii zvítězila Nikola Wimmerová ze Sokola Petřín, její čas byl 12:06 minut. Ani jeden z časů nepřekonal dosavadní rekord z předchozích čtyř ročníků.
Nejmladším účastníkem byl letos Petr Šturm z Plzně (ročník 2015), nejstarším naopak pan Otakar Kučera z Přeštic (ročník 1945), jen o rok mladší byl pan Václav Škarda z Plzně. Pan Otakar Kučera si ve své kategorii muži nad 55 let vyběhl třetí místo.
Všem účastníkům se závod velmi líbil, chválili práci organizátorů, trasy, ceny i zázemí. Jeden z nich se dal dokonce slyšet, že blovický Běh 17. listopadu je jedním z nejlepších závodů tohoto druhu v republice. A to už má váhu a potěší to.
Nejvíce oceněnou rodinou byli opět Šindelářovi z Blovic. Běželi všichni čtyři a získali jednou čtvrté, jednou třetí a dvakrát první místo. Navíc Pavel ani letos nevynechal svou pro diváky velmi atraktivní gymnastickou vložku po průběhu každého kola.
Letos všichni závodníci (kromě předškoláků) obdrželi pamětní medaili a dospělí a dorostenci ještě na památku svoje startovní číslo.
Počasí letošnímu ročníku příliš nepřálo, bylo sychravo a poprchávalo. Možná proto byla účast opět o něco málo nižší než v loňském roce. V dospělých kategoriích zůstal počet běžců stejný, konkrétně 63, v kategoriích dětí byl oproti loňsku počet závodníků nižší, jen 83 místo loňských 97.
I letos si do Blovic přijeli zazávodit běžci z nejrůznějších konců našeho kraje a je jasné, že tento běh zůstává trvale zapsán v povědomí všech, kteří svůj volný čas chtějí trávit aktivně pohybem.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na hladkém a zdárném průběhu celé akce a těšíme se na další ročník tohoto už tradičního podzimního sportovního podniku.

Výsledky:  ODKAZ

Výsledky žáci: ODKAZ

Sponzoři závodu: ODKAZ

Více fotografií: ODKAZCelá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Adresa
TJ Sokol Blovice Tyršova 270 33601 Blovice IČO: 49180461 DIČ: CZ49180461 ČÚ: 723392319/0800

 
XVI. všesokolský slet 2018

  Kronika fotbal
Fotbalová kronika 1975 - stáhnout

  Publikace 120 let
Kniha 120 let Sokola ke stažení - stáhnout

 
Běh 17. listopadu Blovice

  Historie SOKOL
Diplomová práce Lenky Fialové - stáhnout

A title="Katalog ubytování hotely, penziony, Blovice - Blovice ,motely, pensiony" target="_blank" href="http://www.hotel-ubytovani.com" rel="nofollow" >Katalog ubytování hotely, penziony, ,motely, pensiony

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0