| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

ZPRÁVY Z ŽUPY 2017/18

Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

Masopustní průvod prošel Blovicemi
Vydáno dne 11. 02. 2018 (395 přečtení)

V neděli 11. února 2018 se v Blovicích konal tradiční Masopustní rej v režii odboru sokolské všestrannosti. Masky se sešly v sokolovně, kde se nalíčily a připravily na průvod městem. Ani letos nechyběly tradiční masky jako medvěd, policajti, ženich s nevěstou, Kecal, šašci, ale i masky moderní – čerti, čarodějnice, muchomůrky, tremp, mušketýři, sáčky čaje, berušky, deratizátor, malíř, roztomilý králíček, Charlie Chaplin a mnoho dalších. I diváků se letos sešlo hodně. A tak si všichni společně mohli vyslechnout proslov starosty města Jana Podušky a pana faráře Piotra Marka. Oba popřáli maskám i ostatním krásný předvelikonoční čas a trpělivost při čekání na jaro. Po nich se se svou řečí přidal Václav Winkler coby Kecal. A protože klíč od města už masky obdržely a hudba Hájenka byla připravená, vydal se průvod do ulic města. Cestou se přidávali další diváci. První tradiční zastávka byla u Škalů, kde na průvod čekalo opět skvělé občerstvení. Hájenka zahrála k tanci a průvod se vydal dál. U samoobsluhy byla další zastávka s tancem. A potom se pokračovalo kolem Benziny, kostela a Čabardy až k tabáku u Veselých, kde se letos trasa průvodu stočila rovnou k Fröhlichovu mlýnu. Přes lávku přes řeku se celý průvod dostal na louku proti loděnici, kde už čekali připraveni členové Klubu sprtovních otužilců z Plzně. Ti od Kecala přijali figurínu Bakuse (letos opět v ženském vydání), aby s ní doplavali k jezu a poslali ji, a tím snad i zimu, z města pryč. Hájenka k tomu zahrála truchlivě, ale pak už zase zvesela, aby se všichni přítomní mohli spokojeně rozloučit a jít domů. Snad se tedy zima, i když letos byla taková neslaná nemastná, s Blovicemi  již brzy rozloučí a přijde sluníčko a teplo.

VIDEO Z AKCE 2018: ODKAZ

Foto z akce: ODKAZ

Adresa
TJ Sokol Blovice Tyršova 270 33601 Blovice IČO: 49180461 DIČ: CZ49180461 ČÚ: 723392319/0800