| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

ZPRÁVY Z ŽUPY 2017/18

Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

V Blovicích se nacvičuje na XVI. Všesokolský slet 2018
Vydáno dne 04. 03. 2018 (106 přečtení)

V Blovicích se nacvičuje na XVI. Všesokolský slet 2018

V Praze v prvním červencovém týdnu proběhne slavnostní vyvrcholení celoročního snažení Sokolů, když na stadiónu Slávie předvedou vystoupení složené z hromadných skladeb. V naší jednotě se nacvičují skladby tři – dvě dětské a jedna určená pro dospělé.

Šestnáct dětí mladšího školního věku nacvičuje skladbu Děti, to je věc. Tato skladba se cvičí na hudbu populární a osvědčené dvojice – Uhlíř a Svěrák. Je určena pro chlapce i dívky a cvičí se s gymnastickými míči a rozkládacími žíněnkami. Skladba Cirkus je určena pro starší žactvo a už sám název napovídá, že je složena nejen z obyčejného cvičení, ale přijdou na řadu i prvky gymnastické a „cirkusové“. Část hudby je použita z televizního seriálu Cirkus Humberto, další jsou neméně známé a určitě pro diváky chytlavé a přitažlivé. Tuto skladbu nacvičuje 36 dětí. Skladba pro dospělé se jmenuje Spolu, protože ji budou společně cvičit cvičenci jak z Čech, tak i ze Slovenska. Jde o koedukovanou skladbu – tedy určenou pro muže a ženy zároveň. Začíná se cvičit na asi nejznámější českou polku – Vejvodovu Škoda lásky v novém nazpívání Karlem Gottem, pokračuje se aerobikovou částí na píseň Zrcadlo známou z podání Karla Černocha, poslední část na skutečně česko-slovenská, protože se cvičí na skladby skupin No Name, Chinaski a Elán. Zatímco v prvních dvou částech cvičí muži i ženy společně, poslední část je jiná. Muži předvádějí velmi těžké a působivé cviky ze silové gymnastiky jednotlivě, ve dvojicích a trojicích, ženy je doplňují tanečními kreacemi. Kostýmy jsou navržené tak, aby symbolicky připomněly stoleté výročí vzniku naší republiky a jsou tedy v barvách vlajky – modré, červené a bílé.

První možnost, kdy může blovické veřejnost vidět části těchto skladeb, je sokolská akademie 22. března 2018 od 17:00 hodin v Lidovém domě. Celá vystoupení potom budou k vidění na Župním sletu, který pořádá letos TJ Sokol Blovice na svém hřišti. Zde budeme cvičit spolu s více než 300 dalšími cvičenci z celé župy Plzeňské. Představí se zde nejen tři skladby, které se nacvičují i u nás, ale deset z celkových dvanácti hromadných sletových skladeb. Pak s nimi vystoupíme ještě v Klatovech, Plzni a hlavně v červenci v Praze.

Přijďte se podívat a zažít tak atmosféru akce, která se koná jednou za šest let. Jste všichni srdečně zváni!

Foto z nácviků skladby Děti, to je věc!

Adresa
TJ Sokol Blovice Tyršova 270 33601 Blovice IČO: 49180461 DIČ: CZ49180461 ČÚ: 723392319/0800

XVI. všesokolský slet 2018

Kronika fotbal