| Hlavní stránka | Rezervační systém | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
Cestovní příkaz TJ jednotný
Formuláře ke stažení

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019

 
Rozpis volejbalové hřiště 2019

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

V Blovicích se nacvičuje na XVI. Všesokolský slet 2018
Vydáno dne 04. 03. 2018 (894 přečtení)V Blovicích se nacvičuje na XVI. Všesokolský slet 2018

V Praze v prvním červencovém týdnu proběhne slavnostní vyvrcholení celoročního snažení Sokolů, když na stadiónu Slávie předvedou vystoupení složené z hromadných skladeb. V naší jednotě se nacvičují skladby tři – dvě dětské a jedna určená pro dospělé.

Šestnáct dětí mladšího školního věku nacvičuje skladbu Děti, to je věc. Tato skladba se cvičí na hudbu populární a osvědčené dvojice – Uhlíř a Svěrák. Je určena pro chlapce i dívky a cvičí se s gymnastickými míči a rozkládacími žíněnkami. Skladba Cirkus je určena pro starší žactvo a už sám název napovídá, že je složena nejen z obyčejného cvičení, ale přijdou na řadu i prvky gymnastické a „cirkusové“. Část hudby je použita z televizního seriálu Cirkus Humberto, další jsou neméně známé a určitě pro diváky chytlavé a přitažlivé. Tuto skladbu nacvičuje 36 dětí. Skladba pro dospělé se jmenuje Spolu, protože ji budou společně cvičit cvičenci jak z Čech, tak i ze Slovenska. Jde o koedukovanou skladbu – tedy určenou pro muže a ženy zároveň. Začíná se cvičit na asi nejznámější českou polku – Vejvodovu Škoda lásky v novém nazpívání Karlem Gottem, pokračuje se aerobikovou částí na píseň Zrcadlo známou z podání Karla Černocha, poslední část na skutečně česko-slovenská, protože se cvičí na skladby skupin No Name, Chinaski a Elán. Zatímco v prvních dvou částech cvičí muži i ženy společně, poslední část je jiná. Muži předvádějí velmi těžké a působivé cviky ze silové gymnastiky jednotlivě, ve dvojicích a trojicích, ženy je doplňují tanečními kreacemi. Kostýmy jsou navržené tak, aby symbolicky připomněly stoleté výročí vzniku naší republiky a jsou tedy v barvách vlajky – modré, červené a bílé.

První možnost, kdy může blovické veřejnost vidět části těchto skladeb, je sokolská akademie 22. března 2018 od 17:00 hodin v Lidovém domě. Celá vystoupení potom budou k vidění na Župním sletu, který pořádá letos TJ Sokol Blovice na svém hřišti. Zde budeme cvičit spolu s více než 300 dalšími cvičenci z celé župy Plzeňské. Představí se zde nejen tři skladby, které se nacvičují i u nás, ale deset z celkových dvanácti hromadných sletových skladeb. Pak s nimi vystoupíme ještě v Klatovech, Plzni a hlavně v červenci v Praze.

 

Přijďte se podívat a zažít tak atmosféru akce, která se koná jednou za šest let. Jste všichni srdečně zváni!

Foto z nácviků skladby Děti, to je věc!

 

 

Share
 
 

 Celá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Katalog ubytování hotely, penziony, motely, pensiony

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0