| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019

 
Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

 
Rozpis tréninků házená 2017

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Sokolská akademie 2018 proběhla úspěšně
Vydáno dne 25. 03. 2018 (317 přečtení)Sokolská akademie 2018 proběhla úspěšně

Úvod akademie samozřejmě patřil nástupu vlajek a krojovaných složek. Letos prvně s vlajkami nastoupil zbrusu nový dorostenecký prapor, který jsme si nechali zhotovit jako repliku právě u příležitosti sletu. Poté zazněla zpívaná sokolská hymna Lví silou v podání Ivanky Bystřické a starosta Sokola Robert Zelenka a starosta města Jan Poduška přivítali přítomné.

Po odchodu vlajek začalo vlastní cvičení. Nejprve se představilo cvičení rodičů s dětmi se cvičením s míči, obručemi, akrobacií na koberci. Po nich přišel  Scandall step s vystoupením Maestro. Dívky s touto choreografií budou příští týden stepovat na taneční soutěži Děti fitness v Chebu. První hromadnou skladbu s názvem Děti, to je věc! zacvičili mladší žáci a žákyně s gymnastickými míči a rozkládacími žíněnkami. Zatím pouze ze dvou třetin. Poslední část už je prostorově náročná, a tak si na celou skladbu budou muset diváci počkat do 26. května, kdy bude naše jednota pořádat Župní slet. Na něm se vám představí deset z celkových dvanácti hromadných skladeb za účasti asi 350 cvičenců. Jako další se představila děvčata z večerního cvičení s akrobacií na koberci, následovali je kluci také z večeráku se svými úžasnými přeskoky. Obě vystoupení připravil cvičitel Pavel Šindelář. Posledním číslem první půle bylo cvičení judistů pod vedení pánů Františka Vlčnovského a Jaroslava Kopala.

O přestávce si diváci mohli ve vestibulu prohlédnout výstavku z novinových článků pana Michala Pipty, které vycházely dlouhá léta v Plzeňském deníku. U příležitosti akademie byly také připraveny tři nové velké banery – jeden jako upoutávka a zároveň pozvánka na Staročeské máje, které bude letos  4. a 5. května pořádat naše jednota. Další baner byl připomínkou historie našich sokolských vlajek. Poslední plakát mapoval činnost čestných hostů akademie – manželů Smičkových v blovické jednotě v dobách ČSTV.

Po přestávce jsme začali skutečně velmi sportovně cvičením na hrazdě. Kluci i cvičitelé předvedli dokonalé vystoupení, za které sklidili po právu velký aplaus. Poté následovalo další krásné vystoupení hostů z tanečního oddělení DDM, tentokrát to byla taneční skupina Scandall s vystoupením Zvedáme kotvy. A děvčata se s ním popasovala vskutku perfektně. Druhá sletová skladba pro starší žactvo má název Cirkus. Ta je prostorově opravdu velmi náročná a tak se musela cvičit částečně na pódiu a částečně pod ním. Předposledním číslem byla zumba, která opět alespoň pomyslně roztančila sál a pak už následovala poslední z hromadných skladeb určená pro ženy a muže. Má název Spolu, protože v ní cvičí společně muži a ženy a zároveň cvičenci z Čech a Slovenska. Také z této skladby viděli diváci pouze dvě části. Na další si budou muset počkat do května.

Akademie se opravdu vydařila, i když návštěvnost mohla být větší.  A co nás mrzí nejvíce je, že velká část diváků nevydrží do konce a odchází v průběhu. Vždyť to právě pro diváky připravujeme a pořádáme. Tak snad příště!

Foto z akce: ODKAZ

 Celá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Adresa
TJ Sokol Blovice Tyršova 270 33601 Blovice IČO: 49180461 DIČ: CZ49180461 ČÚ: 723392319/0800

 
XVI. všesokolský slet 2018

  Kronika fotbal
Fotbalová kronika 1975 - stáhnout

  Publikace 120 let
Kniha 120 let Sokola ke stažení - stáhnout

 
Běh 17. listopadu Blovice

  Historie SOKOL
Diplomová práce Lenky Fialové - stáhnout

A title="Katalog ubytování hotely, penziony, Blovice - Blovice ,motely, pensiony" target="_blank" href="http://www.hotel-ubytovani.com" rel="nofollow" >Katalog ubytování hotely, penziony, ,motely, pensiony

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0