| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

ZPRÁVY Z ŽUPY 2017/18

Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

Vydáno dne 02. 05. 2018 (145 přečtení)

Přípravy na Staročeské máje jsou v plném proudu

V pátek 4. května a v sobotu 5. května 2018 se budou v Blovicích a okolí konat po několika letech opět Staročeské máje. Jak už bylo několikrát zmiňováno, chystá je TJ Sokol Blovice. V pátek v 16:00 hod. vyrazí ze sokolovny Kecal, policajt, mládenci, ženy v krojích a muzika, aby pozvali na sobotní slavnost svobodná děvčata z okolních obcí ve věku od 15 do 25 let. Děvčatům zahrají, zazpívají, zatančí si s nimi a předají jim pozvánky na sobotu. Během tohoto zvaní přispějí jejich rodiče na Máje libovolnou částkou. V pátek se také budou rozvážet ozdobené májky blovickým děvčatům. Ty věnovalo město Blovice a ve středu se zdobily barevnými pentlemi v sokolovně. Nazdobeny byly i další břízky na výzdobu sokolovny, je nachystán kočár s koňmi, který poveze královnu a krále Májů, připraveni jsou krojovaní účastníci, hudba Hájenka a v neposlední řadě se chystá bohaté domácí občerstvení.

Hlavní program je připravený na sobotu 5. května. To se budou obcházet a zvát blovická děvčata od 7:30 hod. I je obejdou skupiny složené z Kecala, policajta, mládenců a krojovaných žen. Nebude samozřejmě chybět muzika. O hudební doprovod se postarají harmonikáři, bubeníci, klarinetisté, saxofonisté, dudák a zpěvačky z místní hudební školy. Zahrají a zazpívají k tanci, opět se vybere dobrovolný příspěvek. Po skončení obchůzek bude zvolena královna Májů. Tou se stane ta dívka, jejíž rodiče zaplatí největší peněžní obnos. Pro tuto dívku bude připravený kroj, přijede pro ni domů kočár tažený koňmi s králem Májů a pážaty. Kočárem se projede při průvodů městem a zatančí si s králem sólo během odpoledního programu v sokolovně.

Více na www.blovice.info

Adresa
TJ Sokol Blovice Tyršova 270 33601 Blovice IČO: 49180461 DIČ: CZ49180461 ČÚ: 723392319/0800

XVI. všesokolský slet 2018