| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019

 
Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

 
Rozpis tréninků házená 2017

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Po dvanácti letech se opět konaly Staročeské máje
Vydáno dne 08. 05. 2018 (226 přečtení)V sobotu 5. května 2018 uspořádala TJ Sokol Blovice po dlouhé přestávce od roku 2006 opět Staročeské máje. Program začal vlastně už v pátek, kdy skupina krojovaných žen s Kecalem, policajtem a hudebním doprovodem objela okolní vsi. Zde byla pozvána svobodná děvčata ve věku od 15 do 25 let k sobotní zábavě do sokolovny.

Hlavní program byl připraven na sobotu. Od ranních hodin začaly čtyři krojované skupiny obcházet blovická děvčata. V pátek večer byla nazdobenými májkami označena jejich bydliště. U nich potom zastavili hudebníci, zahráli a zazpívali do tance, Kecal pronesl svou řeč a dívka a její rodiče si zatančili. Dívky kromě toho dostaly pozvánky na odpolední program, srdce z lineckého těsta a květinu. Rodiče poté předali dobrovolný finanční obnos jako příspěvek na Máje. Za to jim celá skupina zazpívala poděkování. Tato zastavení byla vždy milá a příjemná, všichni byli velmi spokojeni. Škoda jen, že z více než stovky děvčat, se pozvat na slavnosti do sokolovny nechalo jen nemnoho.

Během poledne byla zvolena královna Májů 2018. Tou se pro letošní rok stala Helena Marková z Blovic. Pro královnu přijel nazdobený kočár, který připravil a zapůjčil pan Háček s dcerou. Královna byla oblečena do kroje a spolu s pážaty dojela v kočáru do sokolovny, kde už na ni čekal král, všechny krojované složky a hudba Hájenka, která se vezla na voze. Kočár s královským párem doprovázely i dívky na koních. Průvod za doprovodu veselé hudby prošel městem a skončil opět v sokolovně. Zde královna a král usedli do svých čestných křesel, pážata zaujala svá místa a starosta Sokola Robert Zelenka Staročeské máje slavnostně zahájil. Kecalové pronesli svoje proslovy o místních děvčatech, a pak už začal vlastní program. Nejprve v něm zatančily děti z kroužku lidových tanců Domino, který působí v pobočce DDM Blovice ve Spálené Poříčí. Děti tančí lidové tance z chodského, plzeňského a rokycanského regionu ve spálenopoříčských krojích. Kroužek vede paní Božena Šroubková. Poté se představili členové SDH Zdemyslice se svým Sekyrkovým cvičením. To bylo sepsáno pro sjezd slovanského hasičstva, který se konal v roce 1928 v Praze. Posledním číslem programu bylo předvedení České besedy. Tento český lidový tanec vznikl v dobách národního obrození. Pro diváky ho zatančili členové Sokola a také zástupci místní hudební školy.

Odpolední program ukončilo sólo krále a královny za doprovodu Hájenky. Hájenka potom hrála k tanci a poslechu pro všechny přítomné.

A protože vyšlo krásně i počasí a o občerstvení příchozích bylo také vydatně postaráno, všichni byli se Staročeskými máji v roce 2018 spokojeni.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na zdárném průběhu akce podíleli. Byli to ženy a muži ze Sokola Blovice, děti ze základní školy, děti a učitelé z hudební školy, účinkující v odpoledním programu, pan Háček se svými koňmi a kočárem, hudba Hájenka. A v neposlední řadě patří naše poděkování paní Markétě Supíkové, která celý den pořizovala z akce fotografie, panu Jírovi za pořízení videozáznamu, městu Blovice za poskytnutí břízek na májky, příslušníkům městské policie za řízení dopravy, pekařství Jílek za napečená srdce, firmě Arteo za dopravu a firmě Orchid Flowers za květiny pro děvčata. Děkujeme.

Více foto na: ODKAZCelá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

  Adresa
TJ Sokol Blovice Tyršova 270 33601 Blovice IČO: 49180461 DIČ: CZ49180461 ČÚ: 723392319/0800

 
XVI. všesokolský slet 2018

  Kronika fotbal
Fotbalová kronika 1975 - stáhnout

  Publikace 120 let
Kniha 120 let Sokola ke stažení - stáhnout

 
Běh 17. listopadu Blovice

  Historie SOKOL
Diplomová práce Lenky Fialové - stáhnout

A title="Katalog ubytování hotely, penziony, Blovice - Blovice ,motely, pensiony" target="_blank" href="http://www.hotel-ubytovani.com" rel="nofollow" >Katalog ubytování hotely, penziony, ,motely, pensiony

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0