| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
Cestovní příkaz TJ jednotný
Formuláře ke stažení

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019

 
Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

 
Rozpis tréninků házená 2017

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Župní slet Blovice 2018
Vydáno dne 07. 06. 2018 (276 přečtení)V Blovicích se konal župní slet

Nástup cvičenců

Příprava hřiště na slet

V sobotu 26. května 2018 se v areálu blovické sokolovny konal župní slet. Tento slet se konal v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky a XVI. Všesokolského sletu, který proběhne 6. července v Praze.

Do Blovic se v sobotu sjeli cvičenci z Plzně, Valchy, Roudné, Křimic, Třemošné, Horní Břízy, Mýta, Spáleného Poříčí, Koterova, Přeštic, aby se spolu s místními cvičenci představili široké veřejnosti v devíti hromadných skladbách.  Už od časných dopoledních hodin začali na hřišti nácviky a secvičné. Po obědě byl u pomníku Miroslava Tyrše malý vzpomínkový akt spojený s položením věnce. Zúčastnili se ho zástupci cvičenců z jednotlivých skladeb, sokolští funkcionáři i zástupci města.

Poté následoval průvod městem. Do pochodu hrála všem žákovská dechová hudba z lobezské Základní umělecké školy Bedřicha Smetany, průvod zpestřily klatovské mažoretky, slavnostní prapory zúčastněných jednot se svými vlajkonoši v sokolských krojích, děvčata v lidových krojích a samo sebou také všichni cvičenci ve svých dresech.  Po návratu do sokolovny začal program nástupem všech na plochu a vztyčením české a sokolské vlajky na stožáry. Po úvodních projevech a zdravicích došlo na stužkování slavnostních praporů a ocenění zasloužilých aktivních členů Sokola z Blovic i zúčastněných jednot.

A pak už nastalo to, na co se diváci těšili nejvíc – na předvedení hromadných skladeb určených pro XVI. Všesokolský slet. V programu se jich představilo devět z jedenácti.  O úvod se postarala Věrná garda se skladbou Princezna republika, následovaly skladby Noty (předškolní děti), Méďové (rodiče s dětmi), Děti, to je věc! (mladší žactvo), Cirkus (starší žactvo), Siluety (dorostenky a mladší ženy), Ženobraní (ženy), Spolu (muži a ženy) a na závěr skladba pro muže Borci. Celkem se představilo asi 400 cvičenců.

Vše klaplo tak, jak mělo. Dokonce i počasí, které nás koncem týdne dost vystrašilo. Hostům se u nás moc líbilo, chválili nejen organizaci a průběh sletu, ale i zázemí a krásný areál sokolovny. Nás teď čekají ještě slety v Klatovech a Plzn, a pak už se všichni těšíme do Prahy, kde si společně zacvičíme v ještě o mnoho větším počtu. Přijďtě se na nás podívat a podpořit nás, budeme rádi. Děkujeme všem sponzorům a hlavně městu Blovice za pomoc a podporu.

Více informací ZDECelá tisková zpráva | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

A title="Katalog ubytování hotely, penziony, Blovice - Blovice ,motely, pensiony" target="_blank" href="http://www.hotel-ubytovani.com" rel="nofollow" >Katalog ubytování hotely, penziony, ,motely, pensiony

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0