| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

Naši Sokolové slavili vznik republiky i ve Spáleném Poříčí
Vydáno dne 29. 10. 2018 (210 přečtení)

Sté výročí vzniku Československa si v neděli 28. října připomínali i v nedalekém Spáleném Poříčí. Na tyto oslavy byli pozváni i členové naší TJ. Měli jsme zde vystupovat s žákovskými sletovými skladbami, ale protože mnoho dětí odjelo na podzimní prázdniny, cvičit jsme nemohli. O to víc se nás do Poříčí vypravilo v sokolských a lidových krojích. Celkem jsme do krojovaného průvodu přispěli devíti zástupci. Měli jsme s sebou pochopitelně i naše tři vlajky. Průvod, který vycházel od sokolovny, došel na náměstí, kde se konal slavnostní akt u památníku spojený s položením věnců, zazněla státní hymna, promluvil starosta. Na náměstí v rámci dalšího programu byla předvedena Česká beseda, zacvičili Borci. Počasí se na chvíli umoudřilo, a i když nebylo nejtepleji, alespoň nepršelo.

Více ZDE