| Hlavní stránka | Nejčtenější články | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

ZPRÁVY Z ŽUPY 2017/18

Rozpis volejbalové hřiště 2017/18

V zámeckém parku se běžel VI. ročník Běhu 17. listopadu
Vydáno dne 20. 11. 2018 (45 přečtení)

V zámeckém parku se běžel VI. ročník Běhu 17. listopadu

V mrazivém svátečním sobotním dopoledni 17. listopadu 2018 se v zámeckém parku na Hradišti sešli účastníci už VI. ročníku Běhu 17. listopadu. Po slavnostním přivítání všech přítomných, o které se postarali ředitelka Muzea jižního Plzeňska paní Radka Křížková-Červená, starosta města pan Robert Zelenka a za pořádající TJ Sokol Blovice pan Karel Prokopec, odstartoval vlastní závod. Nejprve soutěžily nejmladší, ještě předškolní děti, po nich už následovaly kategorie žákovské a na závěr běžely dorostenky. Po jejich závodě proběhlo vyhlášení vítězů všech těchto dopoledních kategorií. Díky štědrosti sponzorů dostali hodnotné věcné ceny nejen tři nejlepší, ale i závodníci na dalších místech. V dopoledních dětských kategoriích a v kategorii dorostenek startovalo celkem 85 běžců.

Hlavní odpolední závod startoval tradičně ve 13:00. Závodilo se v kategorii dorostenců, mužů a žen. Na start se postavilo celkem 55 závodníků a závodnic. Jasno bylo od samého začátku v kategorii dorostenců, protože se ho účastnil pouze Jan Šindelář z Blovic. Ten tedy závodil je sám se sebou s vlastním časem. Jeho trasa měřila 3 100m, stejně tak jako trasa žen. Jak je to v rodině Šindelářů už ale zvykem, jedno kolo mu nestačilo a běžel dobrovolně kola dvě (stejně tak jako jeho maminka Blanka Šindelářová, která se zároveň stala vítězkou své ženské kategorie). Stejně tak nezklamal poslední dnes soutěžící člen rodiny Pavel Šindelář, který vždy pobaví diváky gymnastickými vložkami po průběhu prvního kola i cíle.

V letošním roce padl rekord v kategorii mužů. V roce 2015 zaběhl tehdejší vítěz Pavel Štěpaník ze Sušice čas 20:40 min. Letos se mu podařilo čas vylepšit o 33 sekund. Jako hlavní cenu si tenkrát stejně jako dnes odnesl střeleného divočáka. I letos se vyhlašoval nejstarší účastník běhu. Stal se jím pan Otakar Kučera z Přeštic (ročník narození 1945). A ještě jedna novinka se týká letošního VI. ročníku závodu. Prvně k nám přijeli naši přátelé z partnerského města Triptisu, aby si společně s našimi závodníky zaběhali. Zavítala k nám desetičlenná delegace, z toho pět závodníků – tři v dětských kategoriích a 2 muži. Na oplátku se naši běžci zúčastní v srpnu přespolního běhu v Triptisu.

Výsledky ODKAZ

FOTO Z AKCE ODKAZ

Adresa
TJ Sokol Blovice Tyršova 270 33601 Blovice IČO: 49180461 DIČ: CZ49180461 ČÚ: 723392319/0800