Ples sportovců 2020
Vydáno dne 24. 02. 2020 (252 přečtení)

V pátek 21. února 2020 se na sále v sokolovně konal tradiční Ples sportovců. Jak se stalo dobrým zvykem, všechny příchozí hned u vstupu vítali praporečníci v sokolských krojích. Všechny pozdravili tradičním Nazdar! a potřesením rukou. U vstupu do sálu čekala skupina krojovaných děvčat a dětí jak v lidových, tak v sokolských cvičebních krojích. Všichni krojovaní a praporečníci se také předvedli při úvodním slavnostním nástupu. Po jejich příchodu zazněla sokolská hymna Lví silou, které všichni přítomní vzdali čest povstáním. Poté promluvili starosta města Robert Zelenka a starosta TJ Sokol Blovice Karel Prokopec. Po odchodu vlajkonošů pokračovala volná zábava se skupinou Orion. Tradičním zlatým hřebem programu je vždy vyhlašování nejlepších sportovců roku. Každý oddíl nominuje svoje nejúspěšnější sportovce, kteří obdrží pamětní list a drobný dárek.  Ceny vyhlášeným předávali Karel Prokopec, Robert Zelenka a Michal Hodek. O překvapení večera se svým vystoupením postarala děvčata z blovické zumby. Už sedm let jejich pravidelný pondělní trénink vede Aleš Mandaus, který se ale tohoto vystoupení nezúčastnil. Velký úspěch slavila i dámská volenka.

Po celou dobu plesu se mohli nechat návštěvníci vyfotografovat ve fotokoutku nebo si prohlédnout výstavku fotografií z celoroční činnosti odboru sokolské všestrannosti.

Nejlepšími sportovci roku 2019 se stali:

Jiří Šabata – oddíl kopané

Laura Brandlová – oddíl kopané