Rozhovor s některými oceněnými sportovci
Vydáno dne 24. 02. 2020 (186 přečtení)

Za oddíl kopané byla nominována na Sportovce roku 2019 Laura Brandlová

Lauře je 11 let. K jejím výjimečným vlastnostem patří cílevědomost, zodpovědnost a disciplína. Vyznačuje se sportovní všestranností, největší vášní je ale fotbal. Kopanou chtěla hrát už v mateřské škole. Mezi další koníčky patří opět fotbal a práce s míčem, se kterým skvěle pracuje. S důrazností si ho dokáže vybojovat. Kope kdekoliv a kdykoliv. Nevynechá jediný trénink a do fotbalu dává vše. Je všestranná hráčka. Výborně zvládá pozici obránce i útočníka. Nyní je kapitánkou týmu. Velkým vzorem je pro ni Cristiano Ronaldo.

• Proč sis vybrala fotbal jako svůj nejoblíbenější sport? Většinou to bývá spíš klučičí záležitost.
  • Vlastně to byla spíš náhoda. Jednou mě vzal můj strýc na trénink a bylo rozhodnuto.
  • Chtěla bys někdy fandit na zápase, kde by hrál tvůj vzor Cristiano Ronaldo?
  • Ano, to bych chtěla. Kdyby hrál někdy u nás. Moc ráda bych se s ním viděla, vyfotila se s ním a dostala od něj autogram.
  • Jakého svého výkonu si zatím nejvíc ceníš?
  • Když jsem byla vyhlášená nejlepším střelcem turnaje na Turnaji čtyř družstev v Nepomuku.
  • Fandíš nějakému domácímu českému týmu?
  • Samozřejmě plzeňské Viktorce. S tatím občas i na nějaký zápas jedu.

Za oddíl juda při DDM Blovice byl nominován Jan Javůrek

Honza je přeborníkem Moravy do 30 kg. Na soutěžích v České republice během roku 2019 našel pouze 2x přemožitele a 2x tedy obsadil 2. místo. Jinak na soutěžích v ČR vždy zvítězil. Proto také jezdil na mezinárodní turnaje do zahraničí.  Bojoval v Rakousku, Lucembursku, na Slovensku a Německu. Vždy s velkým úspěchem, obsazoval 1. a 2. místa. Ve Frankfurtu nad Mohanem se zúčastnil Světového turnaje mládeže, kde porazil i závodníka z Egypta.

• Hodně cestuješ na zápasy do ciziny. Kde nejdál jsi zatím byl?
  • Nejdál to zatím bylo asi v Polsku.
  • Asi musíte na zápasy vyjíždět z domova velmi brzy. Nevadí ti každý víkend časně vstávat?
  • I když docela rád dlouho spím, na zápasy mi vstávání nevadí. Někdy vyjíždíme i v pět hodin. Ale já to pak dospávám ještě v autě.
  • Perete se doma se starším bratrem Šimonem?
  • Ano, pereme se a docela často. Většinou vyhrává Šimon.
  • Na jednom turnaji jsi porazil dokonce Egypťana. Jaký to byl zápas?
  • Zápas to byl dobrý. Egypťan byl větší, měl dokonce hnědý pásek. To je skoro nejvyšší. Ale stejně jsem vyhrál. Za 24 vteřin, protože jsem ho hodil.

Za reprezentaci města a mimořádné sportovní výkony byl nominován Jan Šindelář

Honzovi je 18 let. Jedná se o všestranného sportovce, který v blovickém Sokole začínal s gymnastikou, vynikajících výsledků dosahoval i v atletice. Jeho hlavním sportovním odvětvím je kanoistika na divoké vodě, kde v roce 2019 obsadil 2. místo na mistrovství České republiky. Svého dosud největšího úspěchu zatím dosáhla v červenci loňského roku, kdy na mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě v Bosně a Hercegovině obsadil v individuálním závodě krásné 13. a 10. místo. V kajakářském sprint týmu dosáhl na čtvrté místo a poslední den mistrovství se jako člen hlídky juniorských kajakářů stal mistrem světa.

• Závodíš na vodě doma i v cizině. Kde je voda rychlejší a studenější?
  • To se nedá přesně říct, každá řeka má něco svého.
  • Jaký je to pocit, závodit na juniorském mistrovství světa?
  • Je to největší akce v mé kategorii. Je to pro mě velký úspěch zúčastnit se těchto závodů.
  • Jakou řeku bys chtěl určitě pokořit?
  • Nemám žádnou konkrétní.
  • Máš nějaký sport, kterému by ses věnoval, kdyby všechny řeky a umělé kanály vyschly?
  • Určitě bych se věnoval běhu a jízdě na horských kolech. V rámci tréninku se tomu věnuji už několik let.