Blovická všestrannost začne nacvičovat na Sokolgym 2021
Vydáno dne 08. 09. 2020 (157 přečtení)

Sokolská akce Sokolgym má mezi českými Sokoly nezastupitelné místo a dlouholetou tradici v novodobé historii. V rámci Sokolgymu se během celého roku pořádají nejrůznější sportovní i kulturní akce v rámci celé republiky. Vyvrcholením jsou pak vystoupení s hromadnými skladbami v  projektu s názvem Sokolská města. Letos se zapojí města čtyři. V rámci Slavností svobody se budou konat vystoupení v Plzni 7. a 8. května 2021, dále bude následovat první červnový víkend Sokolské Brno, které tuto akci pořádá už počtvrté. A o čtrnáct dní později proběhnou Sokolské Pardubice a Sokolská Ostrava.  Snad kromě Ostravy, která ve svém programu nemá zahrnutá hromadná vystoupení, se kromě sportů, pódiových vystoupení, soutěží, programu pro děti a kulturních akcí, stane vyvrcholením přehlídka hromadných skladeb napsaných speciálně pro tuto příležitost.

Blovická všestrannost se už do Sokolgymu zapojila před pěti lety. Tenkrát jsme nacvičili čtyři skladby, se kterými jsme vystupovali v Brně a Plzni. Ani letos nevynecháme příležitost zacvičit si na těchto významných akcích, které vyplňují období mezi Všesokolskými slety.  Plánujeme určitě nacvičovat tři skladby – pro starší žactvo (skladba Když nemůžeš, přidej víc – pocta manželům Zátopkovým), pro ženy (skladba Optimistky) a pro muže (skladba Bondi). Pokud by byl zájem a sehnalo se dostatek cvičenců, moc rádi bychom nacvičili i skladbu pro rodiče s dětmi  (Jedeme na výlet).