Big Beer - Autobahn 3:2 (2:0)
Vydáno dne 12. 06. 2007 (1847 přečtení)

Big Beer - Autobahn 3:2 (2:0)
10.6.2007 - 13:30

Zpráva o utkání:
Toto utkání bylo velmi důležité pro oba týmy. Před zápasem jsme totiž měli stejně bodů jako soupeř, ale bohužel pro nás horší vzájemný zápas a celkové skóre. Taktika pro soupeře zněla jednoznačně neprohrát, my naopak museli bodovat naplno. S ohledem k důležitosti zápasu jsme poskládali snad to nejlepší co jsme mohli. Již před zápasem jsme ale museli oželet přítomnost J.Šneberka, který měl zápas velkého fotbalu, K.Červenky a P.Sladkého, kteří odpoledne hráli důležitý zápas za B-tým a Václava Davídka, který sice na sraz fyzicky dorazil, ale pak se rozhodl pro jiný způsob trávení nedělního odpoledne. Přesto jsme na hřiště nastoupili 10 lidech. Od začátku jsme na soupeře vlétli s velmi agresivním presinkem a soupeř měl s touto taktikou velké problémy. Častokrát pouze zoufale zakopával míče do autu. Za celý poločas byli hráči Autobahnu na naší polovině zřídkakdy a vypracovali přinejlepším 2 šance, které ovšem naše spolehlivě hrající obrana zneškodnila. Ovšem ani dlouho nám se nedařilo vštřelit důležitou vedoucí branku. Toto přišlo až kolem 15 minuty zápasu, kdy brankář Dolák dobře vystihl záměr soupeře a stalo se že místo nebezpečné přihrávky týmu Autobahnu, byla po rychlém přenesení hry na světě gólová situace na druhé straně. S touto si na výbornou poradil Švehla a náš tým vedl 1:0. Po této brance by se dala očekávat větší aktivita hráčů soupeře, ale náš fyzicky náročný presink neustále likvidoval většinu akci soupeře již v zárodku. Těsně před poločasem se navíc po závaru v pokutovém území soupeře prosadil Fiala a vedli jsme již 2:0.

Po poločase soupeř posílil o další 2 hráče a působil jednoznačně aktivněji než v 1.části. Zřejmě i proto že fyzicky náročná hra našeho týmu nešla praktikovat po celý zápas. Přesto se na hřišti delší dobu nedělo nic, co bych mohl nazvat nebezpečím pro naší branku. Bohužel po jedné z mála akcí soupeře se dostal balón z křídelního prostoru, přes celou branku, k zcela nepokrytému hráči, pro kterého již nebylo velkým problémem doklepnout ze 2 metrů do prázdné branky a tím zkorigovat stav utkání na 2:1. Ovšem ani v této chvíli jsme nepodlehli panice a během minuty soupeři zasadil 3.ránu Suchý. Pak jsme již hráli na jistotu a soupeře nepouštěli k vážnějšímu ohrožení branky. Výkon našeho týmu měl jedinou vadu na kráse - fauly. Po zavedení akumulovaných faulů si pamatuji pouze jediný zápas, kdy bych čelil pokutovému kopu za 6.faul v průběhu poločasu. V tomto zápase se nám to bohužel povedlo zopakovat a minutu před koncem soupeř zkorigoval na 3:2. Bohužel hrozba penalty za každý další faul nad námi visela i nadále a tým Autobahn se tohoto pokusil poměrně okatě využít. Naštěstí rozhodčí už žádný další faul neviděl a tak mohl náš tým oslavit veledůležité 3 body, které znamenali, že k jistotě záchrany nám v následujícím zápase stačí uhrát jediný bod.

Sestava: Dolák - Havela, Loula, Matoušek, Větrovec - Suchý, Švehla, Neuberk, Lajbl, Fiala.

Branky: Švehla, Fiala, Suchý