| Hlavní stránka | Rezervační systém | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
Cestovní příkaz TJ jednotný
Formuláře ke stažení

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019

 
Rozpis volejbalové hřiště 2019

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Zhodnocení sezóny dorostenců v Tenisu
Vydáno dne 30. 07. 2008 (2023 přečtení) 

Zhodnocení sezóny dorostenců

 

 

 

 

V letošní dorostenecké soutěži blovičtí tenisté rozhodně ostudu neudělali. Před začátkem soutěže jsme sice v koutku duše pomýšleli na dobré umístění, ale když jsme viděli soupisky jednotlivých týmů, bylo jasné, že největším favoritem bude tým Horažďovic. Velkou neznámou pak byla Sušice, trochu strach jsme měli i z Nepomuku. V Nýrsku zase mají asi nejkvalitnější dívku v celé soutěži a tak jsme si jednoznačně věřili jen na Horažďovice B a snad na Rokycany. Bylo jasné, že celá soutěž bude hodně vyrovnaná a že budou rozhodovat maličkosti.

Do soutěže jsme vstoupili trochu šťastným vítězstvím v Sušici, pak jsme si doma poradili a Nepomukem a těsně vyhráli v Nýrsku. Ve čtvrtém kole přišla očekávaná, ale až příliš krutá prohra s Horažďovicemi doma, náladu jsme si spravili v dalším domácím zápase proti družstvu Rokycan.  Poslední kolo ? to byla povinná výhra nad  horažďovickým béčkem a v konečném pořadí očekávané druhé místo.

Celý dorostenecký tým táhl celou sezonu za jeden provaz, byl to dobrý kolektiv a pochvalu zaslouží všichni. Martin Jandoš ? jasná jednotka týmu, v celé soutěži neztratil ani bod, všech šest dvouher vyhrál . S Petrem Bártíkem podávali dobré výkony i ve čtyřhře. Petr Bártík začal dobře, dvě výhry v prvních dvou kolech, proti Nýrsku překvapivě prohrál, ale odvedl dobrý výkon. Škoda, že ze studijních důvodů chyběl poslední dvě kola. Michal Dolejš je tradičně bojovník, čtyři zápasy, čtyři vítězství. Ten pro  změnu chyběl proti Horažďovicím. Martin Říkovský zbytečně prohrál ve třech setech v Sušici , naopak proti Nepomuku ve třech setech vyhrál a pak už prohrál pouze s horažďovickým Medkem. Naše letošní posila Martin Flegel nastoupil ve třech zápasech, vítězství se dočkal v tom posledním .

Na pozici první dívky letos hrála Tereza Kozáková, a měla to hodně těžké. Že budou nad její síly Boučková a Šimková bylo jisté, škoda že neporazila některou z dalších hráček. Ve čtyřhře byla spolehlivá. Mirka Lásková si pozici druhé hráčky vyloženě užívala, prohrála pouze s Englerovou s Horažďovic ostatní soupeřky porážela svoji klidnou, někdy až uspávací hrou. Děvčata odehrála celou soutěž ve dvou a tak na čtyřhru to byla jasná volba. Tři vítězství ze šesti zápasů není špatná bilance, jen tu prohru proti Horažďovicím B  jsem nějak nepochopil.

Chlapci a čtyřhra. Tady se nám moc nesešly tradiční dvojice Bártík, Jandoš  a Dolejš, Říkovský. Petr Bártík chyběl poslední dvě kola a Michal Dolejš uprostřed soutěže. Štěstí, že jsme před sezonou ?koupili? Martina Flegela, který zaskakoval kde se dalo. Byla na něm vidět nervozita a někdy přemíra snahy, ale své si odvedl.

 

V letošním roce to byla poslední sezona tohoto dorosteneckého družstva. Příští rok už budou Martin Jandoš, Petr Bártík a Mirka Lásková dospělí. A tak asi postavíme družstvo dospělých posílené Lukášem Menclem, Honzou Dolejšem a pokud bude chtít tak i Pavlínou Krásnou, možná ještě někým. A to už bude trochu jiný tým.

 

Na závěr mě dovolte trochu osobní nostalgie.  V roce 1996 jsem si z pěti až šestiletých dětí sestavil tréninkovou skupinu a začal je trénovat. Byli to z části prvňáčci, z části ještě předškoláci. Učil jsem je základy tenisu, pravidla tenisu  i  pravidla chování na kurtě. Někteří časem odpadli, někteří přišli později, jádro však zůstávalo. V roce 2000 jsme tento tým přihlásili do soutěže mladších žáků. Na první zápasy jezdili všichni rodiče a mnohdy i dědečkové a babičky. Po zápase jsme vždy navštívili nějakou restauraci, kde si zásadně hráči hráčky sedávali k jinému stolu než rodiče.Poznali jsme spousty restaurací, navštívili jsme společně zámek Kozel, viděli jsme Relikviář svatého Maura, navštívili jsme místa, kam bychom se asi nedostali. Viděli jsme hezká města Cheb, Sušici, Horažďovice, Klatovy, Mariánské Lázně i méně hezká, jako třeba Rotavu nebo Chodov. Poznali jsme tenisové kurty v celém kraji. Společně byli na tenisovém táboře v Krkonoších. Občas jsme i bloudili. Vozili jsme si sebou živého maskota Vencu. První roky jsme měli v týmu i komika. Byli jsme výborná parta, děti i rodiče. Nezažil jsem jedinou hádku, jediný pocit křivdy, že ten hraje a ten ne, tak jak to běžně vidíme u soupeřů. Devět let jsem s nimi vyjížděl ke všem zápasům, pozoroval jak rostou, jak se zlepšují, jak už konečně podávají i druhé podání horem, jak začínají být drzí na svého trenéra. Ale všechno jsem jim odpustil, protože to byli, jsou a budou moji miláčkové. Moje dětičky. Jenže život jde dál a moje dětičky mají před maturitou. Společně navštěvují hospody a hudební festivaly.  Tak Vám přeji hodně štěstí.

    

                                                                                    Stanislav Říkovský                                                                                                             

 

PS: Kdo všechno prošel naším týmem ?  Tučně vytištění vydrželi do konce.

Petr Bártík, Martin Jandoš, Jan Dolejš, Michal Dolejš, Jan Kratochvíl, Jan Matějka, Pavel Vrátník, Václav Podroužek, Patrik Michal, Martin Říkovský,  Mirka Lásková, Markéta Polívková, Eva Zoubková, Pavlína Krásná, Andrea Šmídová, Petra Úlovcová, Lenka Lásková, Tereza Kozáková.

Snad jsem na nikoho nezapomněl.

     

 

 

Výsledky + Tabulka:

TK SUŠICE- SOKOL BLOVICE

SOKOL BLOVICE - NEPOMUK

SOKOL BLOVICE - TK HORAŽĎOVICE

TK NÝRSKO- SOKOL BLOVICE

SOKOL BLOVICE - TK HORAŽĎOVICE B

SOKOL BLOVICE - SOKOL ROKYCANY

KONEČNÁ TABULKACelá tisková zpráva | Komentáře: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Katalog ubytování hotely, penziony, motely, pensiony

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0