| Hlavní stránka | Rezervační systém | Odkazy | Nejlevnější obědy Blovice | Ubytovna | Vyhledávání | Výbor TJ Sokol Blovice | Kontakt |

 
Cestovní příkaz TJ jednotný
Formuláře ke stažení

 
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019
ZPRÁVY Z ŽUPY 2019

 
Rozpis volejbalové hřiště 2019

  Tenis Blovice
Tenis Blovice

  NH Blovice
NH Blovice

  Sokol Blovice
Chata břehPenzion Česká KanadaZarybněnostKunžakPenzion Jižní ČechyUbytování skupinyChaty rybník KomorníkChata KomorníkUbytováníSamota chalupaUbytování KomorníkJižní ČechyČeská Kanada chata

Fotbal, muži A: Na kus řeči s trenérem Lubošem Horvátem
Vydáno dne 13. 08. 2009 (2377 přečtení)Na kus řeči s trenérem Lubošem Horvátem

V převážné většině jarní části minulé sezóny působil v roli asistenta v A mužstvu.  V posledních zápasech již blovické mužstvo vedl a nyní připravuje v roli hlavního trenéra na sezónu v I.B třídě. Řeč je o Luboši Horvátovi. Luboše Horváta jsme se zeptali na několik otázek:

 

U mužstva působíte od jarní části 2009, jak jste se vůbec dostal do blovického fotbalu?

Přibližně před rokem mě již k blovickému týmu "lámal" můj dlouholetý kamarád a nynější vedoucí mužstva Miloš Heřman. Tehdy jsem nabídku s poděkováním odmítl, trénoval jsem dvorecké muže, kteří se baráží zachránili v okresním přeboru a já jsem ještě věřil, že s tímto mančaftem dokážu dále pracovat a půjde tak nahoru. Po půl roce jsem však iluze ztratil a s druhou nabídkou jsem již souhlasil. Byla to pro mě jistě výzva, mj. chtěl jsem se ujistit, zda moje práce má smysl.

 

Téměř celou jarní část jste strávil na lavičce s Jaroslavem Kubešem, jak se Vám s ním spolupracovalo? Co jste si od něj vzal?

Jarda Kubeš je jistě svérázný typ člověka i trenéra, ale nikdy bych si netroufl tvrdit, že fotbalu nerozumí, ba naopak. Vždy se snažím vzít si od toho druhého, pokud mi to dovolí, to nejlepší, to platí i o spolupráci s Jardou, např. taktika hry vůči minulému lídrovi - Horní Bříze se mi velice zamlouvala a málem nám i vyšla, jenže někdy chybí to pověstné štěstíčko. Proti tomu, příliš jsme se neshodli na stylu hry mužstva či hernímu projevu jednotlivých hráčů, ale to je normální, rozdílné názory měly však být spíše ku prospěchu či úspěchu, bohužel ten se nedostavil.

 

Loňská sezóna nedopadla pro blovický fotbal příliš dobře. Mužstvo sestoupilo po mnoha letech do I.B třídy. Jak byste jarní část sezóny zhodnotil?  Jaké hlavní důvody vedly, k tomu, že mužstvo nezvládlo boje o záchranu?

Nechci se nyní uchylovat k nějakým hloupým frázím, ale pro mě osobně, byl sestup asi největší sportovní tragédií, do poslední chvíle jsem věřil, že půjdeme alespoň do baráže, avšak ani tuto šanci jsme nedostali. Mrzelo mě to kvůli klukům, kteří ve většině případů dřeli nejen zimní přípravu, ale snažili se i dále bojovat. A samozřejmě sestupem i moje práce přišla vniveč.

A proč jsme to nezvládli? Nechci se nijak vymlouvat, díl odpovědnosti beru i na sebe, i když se někdy snažíte dělat vše sebelépe, tak to prostě nevyjde. Neměli jsme ani příliš bodů z podzimní části, zraní se nebo jinak oslabí mužstvo několik hráčů, nepodaří se najít adekvátní náhrady, od zápasu k zápasu hledáte ideální sestavu a nakonec, nakonec chybí to pověstné štěstí, kdy vám nevyjde pár "tutových" zápasů a už se vezete. Navíc, v I.A hrajete buď o sestup nebo postup, to je známá pravda.

 

 

Jaké byly zatím nejlepší chvíle u mužstva a kdy jste se naopak cítil nejhůře?

Vždy se raduji s mužstvem po podařené akci, nejlépe zakončené krásným  nebo zlomovým gólem. Nerad bych něco výrazně vyzdvihoval, ale jistě si budu pamatovat vyrovnávací gól v 90min v utkání se Stříbrem, herní disciplínu a bojovnost v Klatovech-Lubech nebo nyní posledních 20min v přátelském utkání s Rapidem, kdy hlavně středoví hráči začali plnit to, co jsem se jim snažil vtlouct do hlavy o poločase.

Nejhůře jsem se cítil po zápase s klatovským béčkem a ostudné prohře 1 : 2.

 

Nyní startuje příprava na nadcházející část a Vy v roli hlavního trenéra. Jak jste spokojen s průběhem letní přípravy?

Co se týká tréninkových dávek a vstupních fyzických testů jsem víceméně spokojen. Opravdu si cením každého hráče, který dokáže být zodpovědný nejen vůči sobě, ale i vůči ostatním a dokáže poctivě pracovat. V 5-ti přátelských utkáních jsem vyzkoušel více jak 20 hráčů, udělal jsem si obrázek o každém z nich a zkusil si různé varianty. Čekají nás ještě dva přípravné zápasy, kde už půjdeme naostro s jasnou taktikou a budu chtít, aby ji hráči striktně dodržovali.

 

S jakými cíli budete vstupovat do nové sezóny?

Možná, že to vyzní velkohubě a že mi to někdo za půl roku vrátí, ale pro mě bude úspěch jedině návrat do I.A, kam Blovice jistě patří.

 

Koho řadíte k největším favoritům I.B třídy?

Po pravdě, neznám atmosféru, kdo a s jakými ambicemi do nynější sezóny vstupuje.

Po letní přestávce může u řady týmů dojít k zásadním změnám kádru.

Chci se jednoznačně soustředit na moje mužstvo a dovést je k úspěchu

 

Tipuj, v jakých patrech se bude pohybovat A mužstvo v následující sezóně I.B třídyCelá tisková zpráva | Komentáře: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Katalog ubytování hotely, penziony, motely, pensiony
eşya depolama şehirler arasi nakliyat ücretleri uluslararası evden eve nakliyat Gebze evden eve nakliyat
hah bende diyorum biri ne zmn salca olur dostum cinsmisin milletin linkini takip edip girion basina is alirsin millette sana salca olur bu sekil sitenede fayda getirmez zaten link ekli bir sitenin enerjisi ne olabilir ki? bosuna spam yapiyorsun bence kendine 0 siteler bulmalisin selam ve sevgiyle.

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS
Layout: Beach - verze 1.1.0