Výsledky Memoriálu Václava Karkoše a Pavla Kýčka
Vydáno dne 19. 08. 2009 (1507 přečtení)

Výsledky Memoriálu Václava Karkoše a Pavla Kýčka

Letošní, již 39. ročník Memoriálu Václava Karkoše a Pavla Kýčka - v prvních ročnících hraný jen jako Memoriál Pavla Kýčka, trochu zklamal svojí účastí pouhých 20 hráčů, ekonomická krize zřejmě dolehla i na tenisty. Úroveň turnaje však byla velmi dobrá, nejvýše postaveným hráčem na českém žebříčku byl Jiří Nový z Karlových Varů, který nakonec celý turnaj po zásluze vyhrál a zopakoval tak svůj triumf z roku 2006. Ve finále porazil Zdeňka Patu z Lokomotivy Plzeň. Na třetím místě pak skončili Kothera z Kladna a Neumann z Březnice.

Ve čtyřhře se po finále radovala dvojice Kothera ( Kladno) -Václav Houška (Nepomuk), která zvítězila nad dvojicí Neumann (Březnice) - Skuhravý (Slavoj Plzeň).

A jak dopadli blovičtí tenisté? Letos nic moc. Michal Dolejš, Lukáš Mencl, Lukáš Pitule i Petr Sladký skončili svoji pouť turnajem už v prvním kole. Lukáš Mencl pak bojoval ještě ve čtyřhře, ale tam se svým německým spoluhráčem nestačili na pozdější vítěze. Škoda jen, že se nezúčastnilo více domácích borců.

Výsledky semifinále:          Nový - Kothera 6:4 , 7:5
                                        Pata - Neumann 6:1, 6:3

finále:               Nový - Pata 6:0, 6:2

finále čtyřhry:   Kothera, Houška - Neumann,Skuhravý 6:1, 4:6, 6:3

Více na >>: http://www.cztenis.cz/dospeli/jednotlivci

Tenisový klub Sokol Blovice pořádal ve dnech 15 - 17. 8. další ročník celostátního turnaje mužů Memoriál Václava Karkoše a Pavla Kýčka.
Turnaj si od roku 1971 vydobyl svoje místo v termínové listině, zprvu byl klubový, první ročník hrály i ženy a prvním vítězem se stal dnes již zesnulý Josef Kozák, přes další, stále se lepšící účast, až k ročníkům, ve kterých vítězili hráči, kteří se později umísťovali i na žebříčku ATP. Byl to například Pavel Kudrnáč, který měsíc po vítězství v Blovicích vyhrál univerziádu v Barceloně, Radim Žitko, Josef Čihák nebo současný trenér Ivety Benešové a Petry Kvitové David Kotyza. Ti všichni a mnozí další jsou vyryti na historickém poháru nebo na přiložené desce. Škoda jen, že poslední blovický vítěz je z roku 1975.
PROGRAM 39. ROČNÍKU MEMORIÁLU VÁCLAVA KARKOŠE a 31. ROČNÍKU MEMORIÁLU PAVLA KÝČKA >>ZDE
Václav Karkoš
Pavel Kýček
 Začátek je v sobotu v 9 hodin v areálu Sokola Blovice, finále se dá očekávat podle počtu účastníků a počasí pravděpodobně v pondělí.
Občerstvení zajištěno.

Areál Sokola Blovice - tenisové kurty 1, 2 a 3 s antukovým povrchem.

Autor článku Ivan Bystřický