Soutěž neregistrovaných - tenis
Vydáno dne 07. 06. 2010 (1416 přečtení)

V letošním roce se zúčastnila dvě blovická mužstva okresní soutěže neregistrovaných v tenise. Této soutěži se mezi tenisty říká Davis-cup, neboť se hraje stejným systémem, jako neoficiální mistrovství světa družstev. Tedy dvě dvouhry, čtyřhra a další dvě dvouhry. Soutěže se smí zúčastnit i registrovaní hráči, ale nesmí být napsáni na soupisce týmu hrajícího soutěž, která je organizována Českým tenisovým svazem. Výhodou soutěže je, že se dá odehrát ve dvou hráčích, ideální je, když k zápasu přijdou alespoň čtyři hráči, aby se zátěž rozložila mezi více tenistů.

Letos jme postavili tým A a tým B. Áčko, ze zkušených tenistů, hrálo ve složení: Pavel Kříž, Pavel Tolar.st, Jaroslav Tolar, Ladislav Kares a Martin Říkovský. Béčko pak bylo sestaveno z dorostenců, jednoho žáka a jednoho veterána. Tým hrál v následující sestavě: Almaz Seidl, Adam Seidl, Filip Špaček, Lukáš Kříž, Václav Říkovský a převážně nehrající kapitán Stanislav Říkovský. Příznivý k nám byl i los, béčko odehrálo kromě posledního zápasu celou soutěž na domácích kurtech, áčko cestovalo jen do Stoda a do Přeštic. Ve druhém kole se oba blovické týmy střetli spolu.

A                                                           B

Blovice - Starý Plzenec

Blovice - Přeštice

2:3

Blovice A - Blovice B

4:1

Stod - Blovice

Blovice - Starý Plzenec

2:3

Blovice - Nepomuk

Blovice - Stod

5:0

Přeštice - Blovice

Nepomuk - Blovice

1:4

3:2

Jak je z uvedené tabulky vidět, áčku se podařilo projít celou tabulkou s jedinou porážkou, ale protože Starý Plzenec nakonec také jednou prohrál, naši tenisté celou skupinu vyhráli a tak je 11.června  čeká  doma semifinále s druhým týmem druhé skupiny a v případě výhry pak dvoukolové finále.Je to velký úspěch celého týmu a největší poděkování patří Pavlu Křížovi, který celý tým vedl.

Béčko především získávalo zkušenosti. Tým měl (bez kapitána) věkový průměr 16 let, (s kapitánem pak 23 let). Hoši se snažili a v posledním zápase v Nepomuku své soupeře vystrašili vedením 2:0 po prvních dvouhrách. Body získali Alamz Seidl a Filip Špaček proti Nepomuku, Adam Seidl pak v derby.

V neděli 13.6. čeká tedy naše Áčko semifinále na domácích dvorcích. Soupeře, kterým bude druhý tým druhé skupiny, zatím neznáme, jedinou jistotou je, že se bude hrát u nás, jako u vítěze skupiny. Začátek zápasu bude pravděpodobně v 9 hodin. Zveme příznivce tenisu.