Zpráva o činnosti Jachetního oddílu Sokola Blovice za rok 2020
Vydáno dne 01. 02. 2021 (149 přečtení)

jachting

Činnost oddílu probíhala v zaběhnutých kolejích. Při předsezónní prohlídce plavidel byly odstraněné šrámy z minulé sezóny, provedené kontroly motorů, pevných i pohyblivých částí plavidel, oplachtění a modernizace plavidel.

Předsezónní činnost na orlické základně pak sestávala z přípravy kempu, vybójkování kotviště, opravy plata a sloďovací komunikace Chrást.

Přestože probíhaly stavební úpravy hráze (obtok a lodní výtah) nedocházelo oproti předchozím letům k výrazným poklesům hladiny.

Poměrně pěkné počasí, často v kombinaci s větrem, umožňovalo širokou škálu sportovního vyžití v jachtingu, vodním motorizmu nebo hloubkovém potápění na celé Orlické nádrži.

Zúčastnili jsme se závodů kajutových plachetnic pořádaných jinými jachetními oddíly.

Uskutečnili jsme oddílový závod v okruhovém jachtingu.

Účast členů na charterových plavbách po Jadranu a potápěčských expedicí na Elbě, byla vlivem korona viru omezená.

Oddíl měl 20 registrovaných členů, nepočítaje jachtaře z rodinných příslušníků. Koncem roku nás bohužel opustil kamarád Zdeněk Novák, který zemřel po delší nemoci.

O členství projevila zájem dcera člena oddílu Lucie Velhartická, Topolová 775, 332 02 Starý Plzenec.

Neustávající příliv dalších plavidel po splavné Vltavě vyžadoval důsledné dodržování bezpečnostních pravidel.

Jachtařský rok 2020, zakončený zazimováním plavidel koncem října považuji za vydařený.

Plán činnosti na rok 2021

Na sezonu 2021 neplánujeme žádné zásadní změny.

Činnost bude zřejmě omezena v souvislosti s koronavirovou pandemií. Do jaké míry ukáže čas.

S pozdravem „ Dobrý vítr do plachet“, Vám děkuji za pozornost.

Jaroslav KRPEJŠ - předseda oddílu