Rychlochůze v roce 2020
Vydáno dne 10. 02. 2021 (208 přečtení)

Turistická skupina Rychlochůze Blovice

Turistická skupina pod názvem „Rychlochůze Blovice“ v roce 2020 i přes náročné období opět prožila a nachodila mnoho krásných kilometrů ve společnosti skvělých lidí pod vedením Blanky Šlemendové. Za tento ročník se podniklo 19 pochodů v celkové délce 251 km.

V letních měsících se pořádají pochody každých 14 dní ve čtvrtek odpoledne do okolí Blovic nebo s možností využití vlakových, či autobusových spojů. Průměrná délka těchto tras je cca 12 km, ale nebojíme se vydat i na delší trasu.

V zimní sezóně organizujeme většinou celodenní výlety o víkendu. Prošli jsem okolí Mariánských Lázní, naučnou stezku Kladská, Mariinu vyhlídku, také jsme opět podpořili účastí Zimní Bludníček a další možné pochody do Blovického okolí.

Díky všem, kteří se pochodů účastní a neváhají nabídnout pomoc v podobě dopravy nebo něčeho jiného co zpříjemní každý další pochod, je každá trasa něčím jedinečná. Věřím, že pokud se nynější náročná situace celosvětové pandemie zlepší, nachodíme i v dalším ročníku mnoho kilometrů.

Za Rychlochůzi Blovice

Blanka Šlemendová