Sokolské prameny- soutoky
Vydáno dne 13. 04. 2021 (52 přečtení)

prameny

I v letošním roce připravila ČOS další ročník turistické akce Sokolské prameny. Vzhledem k celé řadě omezení pohybu občanů byla tentokrát akce trochu připravena a pozměněna. Není nutné cestovat k pramenům řek potoků, ale stačí navštívit jakýkoliv soutok. To je možné i přímo u nás v Blovicích nebo blízkém okolí. Pokud se budete chtít do akce zapojit, všechny podrobnosti najdete v textu níže. Jestli se nechcete při procházkách fotit, stačí jen tak pro radost do přírody na procházku vyrazit. Jestli budete mít zájem, pošlete nám svoje fotografie a my je zveřejníme alespoň na sokolských stránkách.

Za odbor všestrannosti V. Cuplová

Sokolské prameny - jarní výzva

Vážené sestry, vážení bratři, přátelé pobytu v přírodě,
Začíná jaro, čas probouzení přírody a ideální doba k návštěvám pramenů řek. S ohledem na současné vládní omezení pohybu mimo obce či okresy jsme se rozhodli aktuálně trochu změnit náplň našeho projektu.
Vzhledem k epidemické situaci vás vyzýváme k výletům k soutokům potoků, říček či řek. Sídla byla budována právě u nich a tak by pro nikoho neměl být problém „najít ten svůj soutok“.
Vydejte se k soutoku a pořiďte nějaké zajímavé fotografie. Samozřejmě chceme fotografii účastníků akce u soutoku ideálně se sokolskou symbolikou. A když přidáte také fotku nějaké zajímavosti v okolí, budeme rádi. Může to být například most, nebo zajímavá socha, brod, přívoz atd.
Vaše fotografie a zážitky z výletů k soutokům nám posílejte v termínu 26. 3. - 21. 6. Těšíme se na ně.
Soutoky s největší pravděpodobností najdete i v katastru vaší obce, takže bude možné se pro řadu z vás zúčastnit i v době omezení pohybu.
Apelujeme však na Vás – dodržujte aktuální protiepidemická opatření. Jsme přesvědčeni, že i při jejich dodržování jsme schopni naplňovat motto Sokola:
Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě
Fotografie a jména řek, potoků na soutocích, prosím, přidávejte k události na Facebooku či je zasílejte na: jzahradnikova@sokol.eu (připojte pár řádků o tom, odkud fotografie je a kdo na ní pózuje, případně popište zachycenou zajímavost). Budeme je též zveřejňovat v rubrice Čtenář reportér na portále Deník.cz, který je mediálním partnerem České obce sokolské.
Nejvíce se však těšíme na společná setkání u pramenů (až to bude možné). To bude znamenat, že projekt může pokračovat v původním duchu.
Hodně zdaru při objevování zajímavých soutoků našich řek a potoků ! ! !

Výzva ve formátu PDF zde ke stažení