Evropská míle 2021
Vydáno dne 05. 05. 2021 (108 přečtení)

Dalším z připravovaných nových projektů, do kterých se blovická všestrannost zapojí, je akce s názvem Evropská míle. Jedním z jejích cílů je aktivní účastí na akci podpořit myšlenku, že by se děti měly více zapojit do sportování, pohybu a zvláště běhu. Díky zapojení do akce se získají finanční prostředky, které budou tento projekt podporovat.

Jedná se o nový celoevropský projekt letošního roku pořádaným také organizací ISCA. Jejím hlavním cílem je přimět lidi znovu k aktivitě, omezené v důsledku opatření způsobené pandemií. Do projektu se může zapojit každý (včetně zdravotně hendikepovaných), kdo chce překonat vzdálenost 1 míle (1,6 km) formou chůze, běhu, jízdy na kole, kolečkových bruslích nebo dalšími způsoby pohybu a tuto vzdálenost „darovat“. Evropská míle je stejně jako MOVE Week součástí kampaně #NowWeMove. „Darované míle“ se započítají do celkového evropského součtu a umožní organizaci ISCA poskytnout peněžní dar (ve výši až 10 000 eur) nadaci The Daily Mile Foundation, která pracuje na tom, aby školní děti běhaly každý školní den 15 minut (1 míli) v zapojených evropských zemích. Díky „darovaným mílím“ bude nadace schopna přimět ještě více dětí k pohybu. Den Evropské míle se uskuteční 5. 6. 2021, v týdnu konání MOVE Weeku. Sběr evropských mílí končí 1. 9. 2021.

Blovická všestrannost uspořádá Evropskou míli v sobotu 5.6. 2021. Bude součástí akce MOVE Week a obě proběhnou v areálu sokolovny. Do Evropské míle se může zapojit každý, kdo bude ochotný jakýmkoliv vhodným způsobem absolvovat trasu dlouhou 1.6 km a podpořit svou účastí dobrou věc.