Natáčení upoutávky na Sokolgym 2022
Vydáno dne 21. 06. 2021 (135 přečtení)

Sokolgym 2022

V sobotu 19. června 2021 se deset členů sokolské všestrannosti zúčastnilo natáčení krokovky – upoutávky na Sokolgym 2022.

Sokolgym je mezisletová akce pořádaná ČOS ve spolupráci s organizujícími župami. Cílem této akce je představit Sokol jako živou a otevřenou organizaci, která zvládá naplňovat a uplatňovat ideály svých zakladatelů i v současné době. V rámci dlouhodobé koncepce ČOS s výhledem až do roku 2030 je vést Čechy k pohybu a společné aktivitě.

Projekt Sokolgymu vznikl v roce 1996, kdy se ještě konal pod názvem 1. Sokolská gymnaestráda. Cílem bylo přinést do českého sportovního prostředí zkušenosti a novinky inspirované zahraničními festivaly, především Světovými gymnaestrádami. Autorem této myšlenky byl tehdejší náčelník ČOS Vratislav Svatoň.

2. ročník se konal v roce 2001 už pod názvem Sokolgym a tento název nese akce dodnes. Poslední Sokolgym se konal v roce 2015 a další měl proběhnout letos v květnu a červnu ve čtyřech vybraných městech. Bohužel probíhající pandemie koronaviru znemožnila nácviky hromadných skladeb a tím pádem samotné uspořádání akce. V příštím roce už bude snad vše v pořádku a Sokolgym bude moc bez problémů proběhnout. Program zůstává stejný. Bude se konat ve čtyřech městech – Plzni, Ostravě, Pardubicích a Brně. V době konání Sokolgymu se bude každé z pořádajících měst označovat jako Sokolské město. Sérii akcí odstartuje právě Plzeň. Původně se zamýšlelo spojit akci s programem Slavností svobody, aby Sokolové z celé republiky, kteří se k nám sjedou, mohli zažít i tuto ojedinělou a ryze plzeňskou akci. Tak to mělo být v letošním roce. Bohužel na rok 2022 byl již obsazený termín v hale Lokomotivy, kde budou probíhat vystoupení hromadných skladeb, proto se bude akce konat až 14. – 15. května 2022. Doprovodný program bude situovaný do Chvojkových Lomů, které jsou nedaleko haly, je zde stálé pódium a hlediště a i okolní park je vhodný pro spoustu sportovních aktivit. Zde budou probíhat hlavně pódiová a kulturní vystoupení.

Odbor sokolské všestrannosti TJ Sokol Blovice se Sokolgymu rozhodně zúčastní, máme v plánu nacvičovat 3 až 4 skladby.

Výše zmíněná krokovka, která se natáčela nejen v Plzni, ale ve stejný den i v dalších třech Sokolských městech – Ostravě, Pardubicích a Brně, bude sloužit jako upoutávka právě na Sokolgym 2022. U nás se natáčela ve venkovních prostorách pivovaru – na nádvoří u brány a u fontánek. Celkem se zúčastnilo 57 cvičenců ve všech věkových kategoriích z Blovic, Horní Břízy, Křimic, Plzně 3, Spořilova, Valchy, Koterova a Třemošné. Spot poběží jako pozvánka do Sokolských měst na Sokolgym v České televizi.

Za TJ Sokol Blovice V. Cuplová

Sokolgym 01Sokolgym 02Sokolgym 03

Fotografie byly nahrány také na fotobanku Rajče - https://sokolblovice.rajce.idnes.cz/Nataceni_Sokolgym_2022