Šlápota vystoupala na vrch Praha
Vydáno dne 21. 01. 2020 (304 přečtení)

slapota

V sobotu 11. ledna 2020 se 32 blovických turistů zúčastnilo výstupu na Pražák v brdských lesích nedaleko vesnice Nepomuk. Již po sedmnácté se zde konal pravidelný pochod na vrchol Praha, kterého se vždy účastní více než dva tisíce lidí, mnohdy včetně známých osobností z oblasti politiky a sportu našeho regionu. Ani letošní ročník nebyl výjimkou a nadšenců, kteří si tuto pravidelnou procházku nenechali ujít, bylo opravdu spousta. Cesta na vrchol byla místy trochu blátivá, občas padal lehce sníh, ale všichni výstup bez problémů zvládli a v cíli se po zásluze dobře občerstvili. Jako vždy zde bylo k dispozici několik ohňů, kde si účastníci opekli špekáčky a teplý čaj také přišel k chuti.

A tak se všichni turisté spokojeně vraceli z procházky nádhernými lesy, kterou si letos po loňské pauze opravdu vychutnali. Vloni byl totiž pochod kvůli silné vrstvě čerstvě napadaného sněhu zrušen.

Šlápota se s pravidelnými i dalšími zájemci o turistiku těší na shledanou opět v březnu. Všechny informace k tomuto výletu budou včas zveřejněny.

slapota