Noc sokoloven 2020 v Blovicích
Vydáno dne 15. 06. 2020 (122 přečtení)

noc sokoloven 2020

Tradiční Noc sokoloven je další z celé řady akcí, kterou se Česká obec sokolská rozhodla uspořádat po rozvolnění vládních opatření.  Letos je možné uspořádat tuto akci ve dvou termínech. Naše jednota se jí zúčastnila v pátek 12. června 2020. Bylo to už potřetí, kdy jsme se do této akce zapojili. V tento den je možné otevřít sokolovny pro širokou veřejnost, mohou se pořádat besedy, výstavy, sportovní a společenské akce, komentované prohlídky sokoloven a další. Tématem pro letošní rok byl znak Sokola. Bylo možné ho zpracovat nebo ztvárnit tradičním i zcela novým a netypickým způsobem.

Odbor sokolské všestrannosti při této příležitosti připravil posezení u táboráku. Během opékání uzenin se účastníci zapojili do různých sportovních aktivit v areálu sokolovny a pokusili se o netradiční ztvárnění sokolského znaku.

Protože se oproti minulým dnům umoudřilo i počasí, sešlo se účastníků dost a společně si užili první letošní téměř letní podvečer. Do akce se zapojili členové odboru všestrannosti, účastníci Šlápot i zástupci tenistů.