Sokolové se opět zapojili do akcí pořádaných městem - vysvěcení kaple a ostužkování vlajky
Vydáno dne 14. 09. 2020 (56 přečtení)

stuzkovani 01

Na polovinu září připravilo město Blovice spoustu velmi významných, zajímavých i tradičních akcí. Na pouťový týden vždy připadají Městské slavnosti, které letos odstartují pátečním koncertem skupiny Kraví tma v sokolovně. Pokračovat budou sobotním programem na zámku, ale i hudebními vystoupeními v sokolovně. Ale už od čtvrtka 10. září 2020 se pořádaly další akce. Právě ve čtvrtek proběhlo slavnostní vysvěcení hrobky spojené s historickým výkladem. V Kolowratské kapli se poté konala vernisáž výstavy Jaroslava Hodka s názvem Paměť Blovic. Celá akce byla velmi úspěšná a hojně navštívená. Zúčastnilo se jí i 25 členek Sokola.

V pátek 11. září 2020 si potom blovičtí občané připomněli 100 let od schválení československé vlajky, jejímž autorem je místní rodák Jaroslav Kursa. Slavnost se odehrála od 14:00 na náměstí za přítomnosti zastupitelů, radních, zástupců Muzea jižního Plzeňska, pana faráře, zástupců hasičů i hostů – např. Martin Baxa, primátor Plzně a poslanec Poslanecké sněmovny PČR.  I zde se zúčastnili Sokolové. Jednak jich bylo mnoho mezi přihlížející veřejností, ale zúčastnily se i krojované složky - dvě děvčata v lidových krojích a dva chlapci v historických sokolských krojích nesli vlajky – naši slavnostní vlajku a vlajku města.

V rámci této akce popřáli zástupci Sokola (stejně tak i zástupci města a muzea) k významnému životnímu jubileu panu Milanu Navrátilovi, který oslavil 90. narozeniny.

Ještě jednou co nejsrdečnější gratulace s přáním pevného zdraví, štěstí a pohody.

stuzkovani 01stuzkovani 02stuzkovani 03stuzkovani 04stuzkovani 05stuzkovani 06stuzkovani 07stuzkovani 07stuzkovani 08stuzkovani 09stuzkovani 10stuzkovani 11

Fotografie jsou opět přístupné i na fotogalerii Rajče - https://sokolblovice.rajce.idnes.cz/Stuzkovani_vlajky/