Tříkrálová sbírka 2021
Vydáno dne 05. 01. 2021 (236 přečtení)

sbirka 2021

Tříkrálová sbírka 2021

V minulých letech se stalo v našem městě tradicí, že počátkem ledna procházely Blovicemi skupiny koledníků přestrojených za tři krále a vybíraly příspěvky na charitativní účely. Akce byla vždy velmi úspěšná a rozšířila se i do okolních obcí. V letošním roce asi nebude možné, aby se Tříkrálová sbírka uskutečnila ve své tradiční podobě. Přesto je její uskutečnění možné on-line a bezkontaktně. Malí koledníci s největší pravděpodobností do ulic nevyrazí, ale jejich tradiční zpěv si budete moct poslechnout v upoutávce na stránkách města a stránkách Sokola, protože i Sokolové se do této akce úspěšně zapojují. Svoje příspěvky budete moct vložit do kasiček na předem zveřejněných místech po Blovicích nebo následujícími způsoby:

Bezpečný/nekontaktní příspěvek do Tříkrálové sbírky 2021

1.       Možnost přispění přes online kasičku na webu www.trikralovasbirka.cz. Pomocí zadání PSČ Vás navede na možnost příspěvku, který poputuje do Vámi zvoleného regionu (podobně jako fyzická kasička). Pro dárce zde bude připravená online koleda.

2.       Klasickým převodem z bankovního účtu. Pokud dárce chce přispět přímo konkrétní charitě/ koledujícímu místu, vždy musí uvést Váš variabilní symbol.

VS pro Blovice je: 777032  /Farní charita Blovice/.

3.       Jednorázovou nebo trvalou DMS ve tvaru:

DMS KOLEDA 30 nebo DMS TRV KOLEDA 30
DMS KOLEDA 60 nebo DMS TRV KOLEDA 60
DMS KOLEDA 90 nebo DMS TRV KOLEDA 90

tyto DMS poputují do společných peněz Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka v tomto roce proběhne v prodlouženém termínu a to od 1.1.-24.1.2021.

Oficiální zahájení a celorepublikové požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky proběhne 2. ledna 2021 kolem 10:00 v Brně a bude se přenášet do online prostoru – Česká televize, TV NOE a Rádio Proglas.

Oficiální zahájení v Plzeňském a Karlovarském kraji proběhne bez účasti veřejnosti.

Tříkrálový koncert proběhne 10. ledna 2021, bude vysílán ČT 1 v 18:00 a během jeho vysílání budou představeny záběry ze Sociálně-terapeutických dílen v Meclově.

Pokud tedy máte zájem o přispění do této sbírky, možnost jistě naleznete a bližší informace o konkrétním termínu, čase a průběhu se včas dozvíte.

Video z loňské tříkrálové sbírky v Blovicích - odkaz vede na galerii sokolblovice.rajce.idnes.cz

sbirka 2