Roztančeme jaro společně se Sokolem aneb přidejte se ke "krokovce"
Vydáno dne 06. 04. 2021 (217 přečtení)

výzva krokovka

I když je situace stále nepříznivá pro kolektivní sportování nebo hromadná cvičení a akce, je možné s pohybem a sportem pokračovat v individuální rovině. A Sokol se snaží sportovní aktivity rozvíjet i nyní. Na stránkách ČOS se každý může připojovat k online cvičením, konají se různé individuální turistické akce. Teď přichází ČOS s novinkou – společně si virtuálně zatančit, a nejen tak společně přivítat jaro, ale i podpořit myšlenku Sokolgymu, který se měl v letošním roce po šesti letech opět konat.  Akce je určena nejen pro členy Sokola, ale i pro všechny, kteří se hlásí mezi příznivce tance a pohybu vůbec.

Komise pohybových aktivit s hudbou ČOS proto všechny z vás tímto oslovuje s žádostí o zapojení se do této jarní výzvy – „Roztančeme jaro společně se Sokolem“. O co se jedná? Je připravena kroková variace, kterou se podle instruktážního videa může každý sám naučit. Potom, pokud budete mít zájem se do akce zapojit, můžete natočit videozáznam. Videa je možné natočit a odeslat nejpozději do 30. dubna 2021. Organizátoři přivítají, pokud si ve videu zatančíte na nějakém originálním místě, členové Sokola klidně i v sokolském oblečení.

Vaše videa budou zpracována a sestříhána do jednoho klipu ke dni 8. května 2021, tedy symbolicky k datu první akce SOKOLGYM 2021, která se měla konat právě v Plzni. Tento videoklip bude zároveň pozvánkou na odložený SOKOLGYM 2022. V tento den si „krokovku“ opět zatančete (na jakémkoliv místě), abychom společně a přeci každý sám roztančili jaro.

Veškeré tyto informace a další podrobnosti včetně odkazů na video najdete v letáku ČOS, který je součástí tohoto článku. Pokud se akce zúčastníte a budete mít zájem o publikování videa nebo fotografií z vašeho tančení, rádi je na stránkách Sokola Blovice zveřejníme.

Roztančeme jaro společně se sokolem Aneb přidejte se ke "krokovce".

Sokolové i přátelé Sokola, děti, ženy, muži, rodiny, příznivci tance, s příchodem jara a slunného počasí přichází nová myšlenka s taneční výzvou pro vás. Komise pohybových aktivit s hudbou vás tímto oslovuje s žádostí o zapojení se do jarní výzvy – Roztančeme jaro společně se Sokolem. O co se jedná?
Připravili jsme pro vás krokovou variaci neboli "krokovku" (autor: MgA. Helena Peerová), kterou vám tímto sdílíme a vyzýváme vás k jejímu naučení a natočení videozáznamu s mottem: Přidejte se ke "krokovce"!

Jak se zapojit?
1. Metodické video krokovky najdete na volně přístupném disku.
2. Krokovku se naučte a natočte video krokovky (individuálně nebo v rodinném týmu) ve vašem provedení. Tančit můžete kdekoliv, ale uvítáme originalitu.
3. Svá videa posílejte nejpozději do 30. dubna 2021

a) přes google formulář (všichni uživatelé s účtem google)

b) na email: asebkova@sokol.eu např. přes úschovna.cz (pouze uživatelé s jiným účtem)

Důležité • Video je nutné nahrát na šířku, pokud možno na co největší rozlišení (co nejvyšší kvalita videa).
• Svá provedení krokovky natočte (nechte se natočit) ideálně na originálním místě a v sokolském oblečení.
• Kvalita zvuku není podstatná, hudba bude řešena při střihu klipu (hudbu k tanci si tak můžete pustit např. jen telefonem).
• Odesláním vašeho videozáznamu souhlasíte s jeho zpracováním a uveřejněním.
• Dne 6. a 15. dubna od 18:00 hodin proběhne online nácvik krokovky s autorkou pohybu Helenou Peerovou, na online lekci se můžete přihlásit zde.
Vaše videa zpracujeme a sestříháme do jednoho klipu ke dni 8. května 2021, tedy symbolicky k datu první akce SOKOLGYM 2021 v Plzni a zároveň jako pozvání na SOKOLGYM 2022. V tento den vás zároveň vyzýváme k opětovnému zatančení krokovky (na jakémkoliv místě), abychom společně a přeci každý sám roztančili jaro.
Budeme se těšit na vaše videa, která nám pomohou roztančit jaro!

Anna Jurčíčková v.r. Petr Svoboda v.r.
náčelnice ČOS náčelník ČOS

Výzva ve formátu PDF zde ke stažení